Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers pieprasa skaidrojumus par invaliditātes kompensācijām NBS

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) pieprasījis skaidrojumu no aizsardzības ministra Imanta Lieģa (PS), veselības ministres Baibas Rozentāles (TP) un labklājības ministra Ulda Auguļa (ZZS) par situāciju ar invaliditātes grupu piešķiršanu un kompensāciju noteikšanu karavīriem, kas tiek atvaļināti no dienesta Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS), portālu «Apollo» informēja premjera preses sekretāre Līga Krapāne.

Lieģim līdz 2. oktobrim uzdots sagatavot strukturētu informāciju par 2009. gada laikā no NBS atvaļinātajām personām, kurām piešķirta invaliditāte, sniedzot informāciju par katra šāda karavīra dienesta gaitu, šiem karavīriem pēdējo piecu gadu laikā piešķirtajām veselības kapacitātes kategorijām, viņu dienesta pienākumiem un uzdevumiem, kurus veikušas konkrētās personas, kā arī atvaļinoties piešķirtajām kompensācijām.

Balstoties uz Labklājības ministra izvērtējumu, aizsardzības ministram uzdots izstrādāt un līdz 30. oktobrim iesniegt priekšlikumus grozījumiem normatīvajos aktos, nosakot NBS militārpersonu atvaļināšanas gadījumā izmaksājamo kompensāciju maksimālos apjomus, kas atbilst citām līdzīgām sociālajām grupām, un paredzot kompensāciju izmaksu vienīgi gadījumos, kad invaliditāte iegūta, veicot NBS specifiskus uzdevumus.

Savukārt Rozentālei līdz 8. oktobrim sadarbībā ar Veselības inspekciju uzdots veikt pārbaudi par Latvijas armijas Centrālās medicīnas ekspertīzes komisijas un Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas rīcību, nosakot invaliditāti atvaļinātām NBS militārpersonām, sniedzot izvērtējumu par invaliditātes piešķiršanas pamatotību 2009. gada laikā no NBS atvaļinātajām personām.

Bet Augulim līdz 2. oktobrim uzdots sniegt vērtējumu par atvaļinātajām militārpersonām normatīvajos aktos paredzēto kompensāciju apjomu, to salīdzinot ar citām līdzīgām sociālajām grupām, ievērojot tiesiskās vienlīdzības un samērīguma principu.