Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Zilākalna gaišreģei» piespriež sešus gadus cietumā

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa šodien piesprieda sešu gadu cietumsodu un policijas kontroli uz diviem gadiem liela apmēra krāpšanā apsūdzētajai 1962.gadā dzimušajai Sandrai Rudevicai, kura saskaņā ar apsūdzību vairākiem cilvēkiem bija uzdevusies par gaišreģi, izkrāpdama no viņiem ievērojamas naudas summas.

Tiesa par labu 13 cietušajām no apsūdzētās nolēma piedzīt materiālā kaitējuma kompensācijas kopumā 14 545 latu apmērā un par labu septiņām cietušajām - morālā kaitējuma kompensācijas par kopējo summu 5000 latu. Tāpat Rudevicai būs jāsamaksā 40 lati par valsts nodrošinātā advokāta sniegtajiem juridiskajiem pakalpojumiem.

Prokurore Jeļena Rutkovska Rudevicai tiesas debatēs bija lūgusi piemērot piecu gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz diviem gadiem. Pati apsūdzētā bija pilnībā atzinusi savu vainu, nožēlojusi izdarīto un lūgusi tiesai rast iespēju strādāt, lai atmaksātu upuriem izkrāptos līdzekļus.

Tiesa apsūdzētajai nolēma nepiemērot mantas konfiskāciju, jo viņai neesot, ko konfiscēt.

Prokurore ir apmierināta ar šodien pasludināto tiesas spriedumu un negrasās to pārsūdzēt. Arī Rudevicas aizstāve aģentūrai LETA norādīja, ka spriedumu viņa neplāno apstrīdēt, jo apsūdzētā pagaidām neesot izteikusi tādu vēlēšanos. Rudevica apzinoties, ka ir pelnījusi sodu par saviem nodarījumiem.

Centra rajona tiesas spriedumu likumā noteiktajā kārtībā iespējams pārsūdzēt desmit dienu laikā no šodienas.

Kā ziņots, lietā par cietušajiem atzītas 13 personas un kopumā Rudevica no viņām izkrāpusi ap 14 000 latu, liecina apsūdzība.

Viltus gaišreģei tika uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma 177.panta 3.daļas par krāpšanu lielā apmērā. Pēc šī likuma panta notiesātu personu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 13 gadiem vai ar naudas sodu līdz 150 minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

LETA jau ziņoja, ka šā gada aprīlī Rīgas policisti, sadarbojoties ar Tukuma policijas darbiniekiem, Kandavā aizturēja čigānu tautības sievieti, kura, uzdodoties par gaišreģi, no vairākiem cilvēkiem bija izkrāpusi ievērojamas naudas summas.

Aizturētā sieviete 2008.gada 14.oktobrī, apgalvojot, ka viņa ir gaišreģe no Zilākalna, no kādas sievietes Rīgā, Jeruzalemes un Dzirnavu ielas krustojuma rajonā, bija izkrāpusi 10 500 latus. Brīdinot par nelaimēm, kas it kā noteiktā datumā sagaidot uz ielas sastaptās sievietes dēlus, aizturētā pierunāja upuri no šīm nelaimēm «atpirkties». Sākumā iebiedētā sieviete iedeva krāpniecei 500 latus, bet pēc tam viņa aizgāja uz banku un izņēma no konta vēl 10 000 latu, kurus tūdaļ atdeva «gaišreģei».

Apsūdzība norāda, ka sieviete izdarījusi arī vairākas citas līdzīgas krāpšanas.

Kā konstatēja tiesa, Rudevica jau 2003.gadā tiesāta par mantiskiem noziegumiem. Toreiz viņai piemērota nosacīta brīvības atņemšana.

Policija aicina iedzīvotājus nebūt lētticīgiem un neielaisties šāda veida sarunās, kas noved pie bankas konta iztukšošanas.