Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LBS diskvalificē piecus izlases basketbolistus

Latvijas Basketbola Savienības (LBS) notikušajā valdes sēdē diskvalifikācijas tika piepriestas pieciem Latvijas valstsvienības spēlētājiem. 

Latvijas izlase Eiropas čempionātā Polijā ieņēma 13. vietu, neizpildot LBS valdes doto uzdevumu, tādēļ LBS valde izlases startu novērtēja kā neapmierinošu.

LBS valde nosodīja Kaspara Kambalas rīcību pēc Vācijas un Latvijas spēles, norādot, ka tā ir pilnīgi nesaderīga ar sporta ētiku un fair-play principiem, kā arī atbalstīja FIBA Eiropas nodaļas pieņemto lēmumu par četru spēļu diskvalifikāciju.

LBS valde, izvērtējot izlases treneru un personāla iesniegtās atskaites, masu medijos izskanējušo informāciju, un ņemot vērā, ka izlases basketbolisti ir paraugs tūkstošiem jauno sportistu, kuri ikdienā seko un atdarina savu elku uzvedības modeli, ka dalība nacionālajā komandā ir iespējami augstākais valsts pārstāvniecības veids sportā, akcentēja nepieciešamību ilgtermiņā nodrošināt visa vecuma basketbolistu godprātīgu attieksmi pret treniņu procesu, komandas biedriem, treneriem un līdzjutējiem, un nolēma diskvalificēt no dalības Latvijas izlasē sekojošos spēlētājus.

Kristapam Valteram tika piespriesta diskvalifikācija uz trim gadiem, Armandam Šķēlem - uz diviem gadiem, bet Kasparam Bērziņam, Andrim Biedriņam un Kasparam Kambalam - uz vienu gadu nosacīti.