Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pašvaldību izpilddirektori nevarēs būt partiju locekļi

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ceturtdien galīgajam lasījumam atbalstīja grozījumus likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā», kas paredz paplašināt to amatpersonu loku, kurām līdztekus savam tiešajam darbam būs aizliegts ieņemt amatu partijā, portālu «Apollo» informēja Saeimas preses dienestā.

Turpmāk savu tiešo darbu ar aktīvu politisko darbību turpmāk vairs nevarēs savienot valsts iestāžu vadītāji un pašvaldību izpilddirektori, kā arī viņu vietnieki, valsts kapitālsabiedrību valžu un padomju locekļi, vispārējā un specializētā valsts civildienesta ierēdņi, Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi, pašvaldības policijas amatpersonas, kā arī Nacionālo bruņoto spēku profesionālā dienesta karavīri, militārie un civilie darbinieki. Patlaban likums šādu ierobežojumu nenosaka.

Ar jauno regulējumu iecerēts nodrošināt augstākās valsts ierēdniecības politisko neitralitāti, norāda komisijas priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš (TP).

Tāpat kā līdz šim amatpersona savu amatu varēs savienot ar saimniecisko darbību kā individuālais komersants, ja ienākumi tiek gūti tikai no lauksaimnieciskās ražošanas, mežizstrādes, zvejniecības vai lauku tūrisma. Bet šādai saimnieciskajai darbībai vairs netiks piemērots gada apgrozījuma ierobežojums, kas patlaban ir 30 tūkstoši latu.

Savukārt papildus saviem tiešajiem darba pienākumiem ar visa veida saimniecisko darbību individuālā komersanta statusā, no tās gūstot ienākumus, drīkstēs nodarboties vispārējā un specializētā valsts civildienesta ierēdņi, Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi, kā arī pašvaldības policijas amatpersonas. Patlaban minētās amatpersonas līdztekus savam darbam var nodarboties tikai ar amatniecību.

Par grozījumiem likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» galīgajā lasījumā vēl lems Saeima, un paredzēts, ka likums stāsies spēkā šī gada 1.decembrī.