Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sieviete pirmsnāves vēstulēs sūdzas par mediķu attieksmi

Valkas pusē pazudusī 39 gadus vecā sieviete, kura arī atstājusi vairākas pirmsnāves vēstules, tajās sūdzējusies par mediķu attieksmi pret viņu, piektdien vēsta laikraksts «Latvijas Avīze».

39 gadus vecajai Gitai 8. septembrī vajadzēja ierasties uz konsultāciju Rīgā, taču viņa turp nav devusies. Pēc dažām dienām viņas vīrs uz aprūpes namu, kurā mitusi Gita, atnesis dzīvoklī atrastu vēstuli. Bet, pārmeklējot viņas istabiņu aprūpes namā, atrastas vēl vairākas vēstules, kuru saturs vedina domāt, ka sieviete labprātīgi devusies nāvē, stāsta aprūpes nama vadītāja Eleonora Bērziņa.

Tikmēr Valkas policijā versiju par pašnāvību noliedz, jo sieviete vēl nav atrasta.

Gita slimoja ar šizofrēniju, tāpat viņu bieži piemeklēja epilepsijas lēkmes. To dēļ viņa nokļuva sociālā aprūpes namā kā cilvēks, kam nepieciešama apkopšana lēkmju laikā un pēc tam. Līdz ar to ne reizi vien tika aicināti palīgā arī mediķi.

Lasot Gitas vēstules, satraukusies ir aprūpes nama vadītāja.

«Kad Gitai bija epilepsijas lēkme, viņa nevarēja parunāt, taču redzēja un dzirdēja visu: mediķu sarunas par labu tēlošanu, smiešanos, pukošanos, kad šie izsaukumi reiz beigsies, un tamlīdzīgas. Tas viss aprakstīts vēstulēs. Acīmredzot vadzis vienreiz lūza un Gita izlēma vairs ar savu nelaimi neapgrūtināt veselības iestāžu darbiniekus. Mēs kolektīvā visi esam satriekti par šo rūgto atzīšanos,» stāsta vadītāja.

Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītājs Juris Memļuks, lūgts komentēt iespējamās problēmas viņa pakļautībā strādājošo mediķu attieksmē pret pacienti, sacīja: «Patlaban, tikai pamatojoties uz rakstīto vēstulēs, nevar ne nosodīt, ne attaisnot mediķu rīcību. Ja tas būs vajadzīgs policijas izmeklēšanai, lietu virzīs atbildīgie dienesti. Taču nevaru noliegt, ka šodienas saspringtā situācija valstī liek daudziem (un mediķi nav izņēmums) zaudēt morālās vērtības. Savā pakļautībā esošajiem darbiniekiem gan allaž uzsveru, vienalga kādos laika apstākļos, kādos ceļos, kādā diennakts stundā — nevienam pacientam neatteikt palīdzību. Cik noskaidroju, palīdzība nav atteikta arī konkrētajai Valkas slimniecei.»

Lai paātrinātu sievietes meklēšanu, vadītāja lūgusi palīgā zemessargus. Vakar viņi izstaigāja Zāģezera un Pedeles upes apkārtni, taču neko vēl neatrada.