Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vilnītis: palielinās fiktīvo personu algošanas gadījumi

Ņemot vērā, ka ekonomiskā situācija pasliktinās un arī amatpersonām samazinās atalgojums, arvien vairāk atklātībā nāk gadījumi, kad darbā tiek pieņemtās fiktīvas personas.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Normunds Vilnītis intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Labrīt, Latvija!» sacīja, ka, neraugoties uz ekonomisko situāciju, amatpersonas vēlas gūt labumu, tāpēc arī notiek fiktīva cilvēku algošana, lai tiktu pie papildu līdzekļiem.

Tomēr viņš uzsvēra, ka tā nenotiek visās valsts iestādēs, taču šādi gadījumi ir. Piemēram, birojā pēdējās divas ierosinātās krimināllietas tieši ir par šādu fiktīvu darbinieku algošanu.
Jau vēstīts, ka KNAB sācis izmeklēt Valsts darba inspekcijas rīcību saistībā ar ESF projekta «Darba tiesisko attiecību un darba drošības sistēmas uzraudzības pilnveidošana» ieviešanas procedūru, tāpēc no amata uz laiku atstādināta inspekcijas vadītāja Rita Elce.

Atklājies, ka inspekcijā notikusi fiktīva cilvēku pieņemšana darbā.