Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Biroji meklē lētākas īres telpas

Gada laikā nomas maksa tirdzniecības telpām un biroja telpām kritusies uz pusi, būtiski palielinot tirgus aktivitāti, liecina īres un nomas operatora «Rent In Riga» dati.

«Rent In Riga» ziņo, ka tirgus aktivitāte palielinājusies un vasarā saglabājās iepriekšējo sezonu tendence komercplatību nomas piedāvājumam palielināties. Rīgā, skatot gada griezumā, tas pieauga par 19%, bet salīdzinājumā ar pavasara mēnešiem — par 3%.

Tāpat kā mājokļu īres segmentā, arī komercīpašumu jomā šovasar tirgus dalībnieku aktivitāte bijusi daudz lielāka, nekā ierasts. Īpaši liels noslēgto darījumu skaits fiksēts augustā. Salīdzinot ar 2008. gada vasaru, komerctelpu nomas darījumu apjoms palielinājies par 105%, bet, aplūkojot situāciju pavasarī, — par 41%.

«Cīņā par izdzīvošanu pieaug uzņēmumu skaits, kuri meklē lētākas telpas. Zemo nomas maksu dēļ īrnieku rotācija ir augsta un darījumu skaits arvien palielinās,» skaidroja «Rent In Riga» speciālists Jānis Lipša.

«Rudenī uzņēmēju aktivitāte būtiski nesamazināsies, tomēr pieaugums nav gaidāms. Paredzams, ka 2009. gada pēdējie mēneši nekustamā īpašuma tirgū nebūs tik dramatiski kā pērn,» pieļāva Lipša.

Vasarā turpināja samazināties arī cenas īpašumu pārdošanas tirgū, kas kļuvis vilinošs uzņēmumiem, kuru rīcībā ir brīvi naudas līdzekļi telpu iegādei. «Tirgus aktivitāte šajā segmentā rudenī varētu pieaugt arī uz investoru rēķina, kas interesējas par telpām objektos ar stabilu naudas plūsmu. Gaidot jaunu cenu kritumu, viņi pagaidām gan lēmumu nesteidzas pieņemt,» sacīja «Rent In Riga» speciālists.

Svarīgākās tendences vasarā bijušas, ka pieprasījumu veido tikko biznesu sākušie uzņēmumi un firmas, kas izmaksu optimizācijas nolūkā meklē lētākas un produktīvākas telpas, vai arī tie uzņēmēji, kuri vēlas izmantot zemo nomas maksu un paplašināt uzņēmējdarbību.

Biroju centros, kuru celtniecību ir finansējušas bankas, nomas maksas samazinātas minimāli, cenšoties saglabāt stabilitāti biroju telpu nomas segmentā, bet viszemākā tirgus aktivitāte bija noliktavu un ražošanas telpu segmentā. Daudzos gadījumos nevar iznomāt telpas augstās apsaimniekošanas maksas dēļ.