Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: vairāk nekā jebkad ir būtiska starptautiskā sadarbība

Uzrunājot klātesošos ANO Ģenerālās asamblejas 64. sesijā Ņujorkā, Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers uzsvēra, ka pašlaik vairāk nekā jebkad ir būtiska starptautiskā sadarbība, portālu «Apollo» informēja Valsts prezidenta Preses dienestā.

Viņš sesijas dalībniekiem klāstīja par Baltijas ceļu, kura vēstījums ir ļoti skaidrs — ja cilvēki un valstis patiešām seko kopējam mērķim un apvieno visus iespējamos spēkus, tad ir atrisināms pat vissarežģītākais izaicinājums.

«Skatoties uz pasauli šodien, mēs redzam, ka vairāk nekā jebkad agrāk ir būtiska starptautiskā sadarbība. Vairāk nekā jebkad agrāk mūsu priekšā ir tik daudz kritisku izaicinājumu vienlaikus, kuri ir nozīmīgi visā pasaulē,» sacīja Zatlers.

Runājot par būtiskākajām globālajām problēmām, piemēram, enerģētiku, ekonomiku, finansēm un pārtiku, prezidents uzsvēra, ka šiem globālajiem jautājumiem ir vajadzīga steidzama un saskaņota rīcība globālā līmenī.

Viņš atgādināja, ka kopš iepriekšējās pulcēšanās pērn finanšu krīze izveidojusies par globālu ekonomisko krīzi un tā ir pārsteigusi pasauli ar visu iespējamo spēku.

«Sekas jūt katra valsts un katra tautsaimniecība. Krīze ir ietekmējusi starptautisko politiku. Tā liek mums pārskatīt iekšpolitiku,» klāstīja Zatlers.

Viņš klātesošajiem stāstīja par Latvijas pieredzi — tā spērusi sāpīgus, bet vajadzīgus soļus ekonomikas lejupslīdes apstākļos, Latvija daudz ir iemācījusies. Viņš uzrunā pauda pārliecību, ka Latvijas ekonomika un visa globālā ekonomiskā sistēma pēc krīzes būs stiprāka nekā pirms tam.

«Pašreizējā realitāte izceļ tādas vērtības kā iekļaušana, tolerance un līdzjūtība, ne vien vietējā, bet arī starptautiskā mērogā. Ir pašsaprotami, ka mēs šīs problēmas varam risināt, tikai visiem darbojoties kopā. Mums jāizmanto krīze, lai saredzētu ne tikai katra individuālos sasniegumus. Tāpēc mums jāizmanto krīze, lai aplūkotu veidus, kā varam veicināt atvērtu starptautiskās tirdzniecības sistēmu,» sacīja Valsts prezidents.