Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skolotāji palikuši bez algas un pabalstiem

Vairums pedagogu, kuri jau no darba atlaisti augusta beigās, joprojām nav saņēmuši atlaišanas pabalstu, arī algas kontā nav iemaksātas, vēsta «Latvijas Avīze».

Skolotāja Daira no Talsu novada no darba atlaista jau 31. augustā, bet atlaišanas pabalstu viņa nav saņēmusi vēl šodien. Pēdējo algu kopā ar atvaļinājuma kompensāciju viņa saņēmusi jūlija sākumā. Bezdarbnieka pabalsts toties būs tikai pēc mēneša. Tādējādi viņa šobrīd palikusi bez iztikas līdzekļiem.

Arī bijušās kolēģes esot līdzīgā situācijā.

Kaut arī valdība jau pirms nedēļas piešķīra gandrīz 1,2 miljonus latu atlaišanas pabalstu izmaksām skolotājiem, skolotāju makos šī nauda varētu nonākt vien pēc vairākām nedēļām.
Ja vairākas pašvaldības apžēlojušās un atlaistajiem pedagogiem naudu izmaksājušas no sava budžeta, citas neliekas ne zinis.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra preses sekretāre Dace Kārkliņa laikrakstam skaidro, ka šobrīd dokumenti par naudas piešķiršanu atlaišanas pabalstiem tiek saskaņoti ar Izglītības un zinātnes ministriju. Pēc tam dokumenti tiks sūtīti uz Finanšu ministriju, jo naudas pārskaitīšanai nepieciešams finanšu ministra rīkojums. Visas šīs procedūras aizņems aptuveni divas nedēļas. Tikai tad nauda nonāks pašvaldību kontos.

LIZDA juriste Brigita Fricsone gan uzsver, ka saskaņā ar likumu atlaišanas pabalsts jāizmaksā pēdējā darba dienā. Tāpēc skolotāju atstāšana bez pabalstiem uz tik ilgu laiku uzskatāma par pretlikumīgu rīcību.