Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Veselības aprūpes nodoklis — sabiedrības ētikas jautājums

Distkutējot par veselības aprūpi un nodokļu sistēmu kā sviru papildus līdzekļu iegūšanai Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» piektdien, Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Juris Bundulis norāda, ka obligāta nodokļa ieviešana šajā sfērā, pirmkārt, ir ētikas jautājums.

Viņš uzskata, ka sabiedrībai vajadzētu vispirms vienoties par kādām konkrētām ētikas normām, jo šobrīd «katram ir doma galvā — lai ko arī nedarītu, tāpat nozags». Bundulis uzskata, ka sabiedrībai jāvienojas, par lietām, par ko būtu gatavi maksāt visi, lai tad, kad notiek kaut kas nopietns nav cilvēkam jāsaka «dari ko gribi, maksā par visu».

Saeimas deputāte un bijusī veselības ministre Ingrīda Circene (JL) norāda, ka «mēs neviens nezinām, kad nāks nelaime». Viņa uzsver, ka tad, ja šāds nodoklis tiktu maksāts no algas, cilvēks saņemtu nepieciešamos medicīniskos pakalpojumus neatkarīgi no algas apmēra. Tāpat viņas piedāvātā varianta,obligāta veselības aprūpes nodokļa, maksātājiem — reģistrētiem bezdarbniekiem — būtu pieejams tāds pat pakalpojumu klāsts kā strādājošajiem. To nesaņemtu vienīgi nodokļu nemaksātāji.
 
«Apollo» jau vēstīja, ka par speciāla veselības nodokļa ieviešanu augusta beigās runāja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, norādot, ka tas būtu vienīgais nodoklis, ko valstī pašlaik vajadzētu ieviest. Arī Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidents Pēteris Apinis rosina ieviest šādu nodokli. Savukārt veselības ministre Baiba Rozentāle (TP) kategoriski iebilst pret šāda nodokļa ieviešanu un dēvē to vienīgi par papildu nodokli iedzīvotājiem.