Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Horvātija mīkstina smēķēšanas aizliegumu

Horvātijas parlaments kafejnīcu un restorānu īpašnieku spiediena ietekmē piekāpies un grozījis likumu par aizliegumu smēķēt sabiedriskās vietās, piektdien lasāms parlamenta interneta vietnē.

Ceturtdienas vakarā pieņemtais grozītais likums atkal atļauj smēķēt kafejnīcās un restorānos īpaši šim nolūkam paredzētās zonās. Šīm zonām jāaizņem ne mazāk par 20% no iestādes kopējās platības.

Kafejnīcām, kuru platība ir mazāka par 50 kvadrātmetriem, atļauts lemt, vai tajās pēc noteiktu kritēriju izpildes būs vai nebūs atļauts smēķēt.

Kopš maija, kad tika pieņemts likums par smēķēšanas aizliegumu visās sabiedriskajās vietās, kafejnīcu un restorānu īpašnieki centās panākt, lai valdība to groza, jo tas izpostot viņu biznesu.

Amatpersonas saka, ka likuma mērķis bijis aizsargāt nesmēķētājus, kuri veido 68% no valsts 4,4 miljoniem iedzīvotāju.

Horvātijā tabaku vaino aptuveni 10 000 cilvēku nāvē katru gadu, turklāt vēl 3000 mirst no pasīvās smēķēšanas, liecina Veselības ministrijas dati.

Tiek lēsts, ka ikgadējie izdevumi smēķēšanas seku ārstēšanai sasniedz 422 miljonus eiro (296,5 miljonus latu).

Balkānos dzīvo Eiropas viskaislīgākie smēķētāji, kur šim kaitīgajam ieradumam pakļauti 30% līdz 40% pieaugušo iedzīvotāju un tas tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem priekšlaicīgas nāves cēloņiem, liecina Pasaules Veselības organizācijas dati.