Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rudens sākumā palielinās negadījumos cietušo gājēju skaits

Iestājoties rudenim, pieaug ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros cieš gājēji. Neuzmanīgi šķērsojot ceļu neatļautās vietās, kā arī neizmantojot atstarojošos elementus, pagājušajā nedēļā dzīvību uz Rīgas ceļiem zaudējuši trīs cilvēki, portālam «Apollo» pavēstīja Rīgas policijā.

Šos negadījumus, iespējams, būtu izdevies novērst, ja gājēji būtu pareizi šķērsojuši ceļus apgaismotās vietās, kā arī apģērbā būtu izmantojuši atstarojošos elementus. Par to liecina arī ceturtdien veiktās pārbaudes uz Rīgas un reģiona ceļiem, kuru laikā brīdināti vai administratīvi sodīti 45 gājēji.

Ik gadu tieši rudens mēneši ir laiks, kad pieaug šādu negadījumu skaits, jo redzamība ielās tumšā laika un slikto laika apstākļu dēļ pasliktinās, un vienīgā iespēja pasargāt sevi no nelaimes, ir ceļu satiksmes noteikumu ievērošana un atstarotāju izmantošana. Sevišķi svarīgi tas ir ārpus pilsētām, kur atstarotājs ir vienīgais elements, kas autovadītājam ļauj laicīgi pamanīt tuvojošos gājēju.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde aicina iedzīvotājus pastiprināti pievērst uzmanību savai drošībai, lietojot atstarojošus elementus apģērbā, kā arī nešķērsojot ceļus tam neparedzētās, slikti apgaismotās vietās. Savukārt, autovadītāji aicināti nepārkāpt atļautos braukšanas ātrumus un diennakts tumšajā laikā būt sevišķi uzmanīgiem apdzīvotās vietās.