Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koalīcija Valsts kontroli novērtē ar atzīmi «4»

Valsts kontrole ir saņēmusi diezgan atšķirīgu vērtējumu savu funkciju lietderībai un turpmākajai saglabāšanai, liecina aģentūras LETA rīcībā esošie dokumenti par valsts funkciju izvērtējumu.

Dokumentā savu vērtējumu 1009 valsts funkcijām sniegusi Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS), Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), Latvijas Pašvaldību savienība (LPS), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un koalīcijas partijas.

Pats resors savu lietderību novērtējis ar maksimālo atzīmi - piecām ballēm, kas nozīmē, ka nākamā gada valsts budžetā Valsts kontrolei piešķiramais finansējums nebūtu pakļaujams finansējuma samazinājumam.

LBAS Valsts kontroles lietderību novērtējusi ar piecām ballēm, LDDK nav sniegusi vērtējumu, bet LPS novērtējusi ar 3 ballēm, kas nozīmē, ka finansējums ir krietni jāsamazina.

LTRK un valdību veidojušo partiju koalīcija Valsts kontrolei sniegusi novērtējumu «4», kas nozīmē, ka šai institūcijai ir jārēķinās ar finansējuma samazinājumu.

Šis gan ir tikai sociālo partneru un koalīcijas sniegtais vērtējums. Darbā pie nākamā gada valsts budžeta par pamatu gan tiek ņemts Finanšu ministrijas kopējais redzējums par valsts funkciju lietderību un finansēšanu. Šī informācija no valsts iestāžu puses pagaidām netiek publiskota.

LETA jau ziņoja, ka valdība iepriekš vienojās, ka, lai veiktu budžeta deficīta samazinājumu par 500 miljoniem latu, tā izdevumi tiks mazināti par 275 miljoniem latu.

Nākamā gada valsts budžeta ieņēmumi tiek prognozēti par 351,1 miljonu latu mazāki nekā šogad.

Pēc FM prognozēm, šogad budžeta ieņēmumi būs 3,909 miljardi latu, kas veido 30,1% no iekšzemes kopprodukta. Savukārt nākamā gada budžeta ieņēmumi tiek plānoti 3,671 miljarda latu apjomā, kas veidos 30,8% no IKP. Ja šogad valsts pamatbudžetā no nodokļu ieņēmumiem tiek plānoti 1,670 miljardi latu, tad nākamgad nodokļu ieņēmumi tiek prognozēti tikai 1,401 miljards latu. Savukārt, ja ārvalstu finanšu palīdzībā šogad plānots saņemt 525,5 miljonus latu, tad nākamgad - 776,3 miljonus latu.

Saskaņā ar grozījumiem 2009.gada valsts budžetā, Papildu saprašanās memorandu ar Eiropas Kopienu un Nodomu protokolu ar SVF, veidojot 2010.gada valsts budžetu, ir jāveic ieņēmumu palielināšana, izdevumu samazināšana 500 miljonu latu apmērā, kā arī jānodrošina, lai valsts un pašvaldību kopbudžeta deficīts nepārsniegtu 8,5% no IKP atbilstoši EK metodoloģijai.

Pēc FM prognozēm, Latvijas IKP nākamgad būs 11,916 miljardi latu. Nākamgad ekonomikas kritums būs par 4%, savukārt patēriņa cenas samazināsies par 3,5%.