Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kastēnu pieķer braucam bez derīgām tiesībām, Saeima lems par sodīšanu

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija otrdien kārtējo reizi spriedīs par parlamentārieša izdošanu saukšanai pie administratīvās atbildības saistībā ar satiksmes noteikumu pārkāpumu, šoreiz lemjot par atļauju sodīt bijušo integrācijas lietu ministru Oskaru Kastēnu (LPP/LC).

To aģentūrai BNS apliecināja komisijas priekšsēdētājs biedrs Māris Ārbergs (Tautas partija).

Viņš paskaidroja - iesniegumā par lūgumu atļaujai saukt pie administratīvās atbildības norādīts, ka Kastēnam beidzies autovadītāja apliecības derīguma termiņš.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli tautas priekšstāvjus var administratīvi sodīt tikai pēc tam, kad šīs lietas izskatījusi Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija un par atļauju ir lēmis parlaments.

Deputātiem ik pa laikam jālemj par atļaujām savu kolēģu administratīvai sodīšanai saistībā ar satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Šogad parlaments saukšanai pie administratīvās atbildības izdevis deputātus Jāni Klaužu (Tautas partija), Arti Pabriku («Sabiedrība citai politikai»), Nikolaju Kabanovu un Jāni Urbanoviču (abi «Saskaņas centrs», SC).

Pērn par šādiem pašiem pārkāpumiem Saeima sodīt atļāva deputātus Valēriju Agešinu, Sergeju Mirski un Sergeju Fjodorovu (visi SC), kā arī bijušo deputāti Ligitu Silaraupu (Zaļo un zemnieku savienība). Savukārt pirmajos divos šī sasaukuma gados vēl satiksmes noteikumus pārkāpuši, lielākoties pārsniedzot atļauto ātrumu, deputāti Imants Valers (TP) un Jānis Urbanovičs, kā arī bijušais Saeimas deputāts Nils Ušakovs (abi SC).

Urbanovičs 2007.gadā par ātruma pārsniegšanu pat sodīts divkārt, un šā gada pārkāpums jau bija trešā reize šī sasaukuma laikā, kad parlaments lēma par viņa izdošanu saukšanai pie administratīvās atbildības.