Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērnudārzā mirusi grūtniece

Saldū savādos apstākļos nomirusi kāda sieviete, kura gaidīja mazuli. Šis traģiskais stāsts pēdējās dienās apvīts ar dažādām baumām — pirmā no tām, kurai kājas aug no Saeimas nama, ka sieviete nav sagaidījusi ātro palīdzību, sestdien raksta laikraksts «Neatkarīgā Rīta Avīze». 

Laikraksts noskaidroja, ka ātrā palīdzība izsaukta tikai tad, kad sieviete jau bijusi bez dzīvības pazīmēm, un notikuma vietā ātrie ieradušies jau divas minūtes pēc izsaukuma.

Saeimas deputāte Ingrīda Circene (JL) stāstīja, ka pagājušajā nedēļā ir bijis gadījums, kad mirusi kāda grūtniece un kāds zīdainis. «Un tas noticis pēc ātrās palīdzības reorganizācijas,» saka Circene. «Sieviete savās mājās, sākoties dzemdībām, noasiņoja.»

Saldus medicīnas centra galvenā ārste Inese Kužniece laikrakstam pastāstīja, ka sieviete nav nomirusi savās mājās, bet gan bērnudārzā, uz kurieni izsaukums saņemts pulksten 17.49, un ātrās palīdzības brigāde tur ieradās 17.51. Mediķi konstatēja sievietes bioloģisko nāvi. Viņa bija ieslēgusies bērnudārza tualetē, un darbinieki to pamanīja tikai pēc kāda laika. Ne darbinieki, ne tuvinieki, ne arī mediķi no skata nav varējuši pateikt, ka sieviete ir stāvoklī. Kā vēlāk konstatējis pataloganatoms — viņa bijusi jau devītajā grūtniecības mēnesī. Sievietei, visticamāk, bija sākušās dzemdības, un viņa noasiņojusi. Neatbildēts paliks jautājums, kāpēc viņa no visiem slēpa grūtniecību.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta Kurzemes reģionālā centra vadītāja Inese Ozoliņa atzīst, ka Saldus ātrā palīdzība rīkojusies operatīvi un par pilnīgām muļķībām saucamas runas, ka viņi nav paspējuši ierasties laikā.