Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kemzūras vēlme strādāt ar Latvijas izlasi nav mazinājusies

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Eiropas čempionāta finālturnīrā Ķēstutis Kemzūra jūtas ļoti pagodināts par Latvijas Basketbola savienības (LBS) valdes piedāvājumu turpināt darbu, kaut arī sportiskais mērķis netika sasniegts, treneris atzina intervijā portālam «diena.lv».

«Acīmredzot kopā ar spēlētājiem un komandas personālu paveiktais darbs nebija nemaz tik slikts, kaut arī bija kļūdas. Dažas jau zinu, ir lietas, kuras vēl jāanalizē. Gribu, lai norimstas emocijas, tāpēc labi, ka man ir laiks padomāt,» norāda Kemzūra.

Uz jautājumu, vai raibā pieredze darbā ar Latvijas labākajiem basketbolistiem nav mazinājusi lietuviešu speciālista vēlmi strādāt kaimiņzemē, Kemzūra diplomātiski norādīja, ka savas problēmas esot katrā valstī un katrā komandā, bet to atrisināšana esot trenera darbs.

«No vienas puses zinu, ka nākamajā ciklā Latvijas komandai klāsies grūtāk, jo valstsvienībā nebūs vairāku labu basketbolistu. No otras puses, tas ir labs profesionālais izaicinājums - pamēģināt izlabot pirmajā reizē pieļautās kļūdas un sasniegt to, ko šoreiz nesasniedzām,» treneris nedeva mājienu uz kuru pusi drīzāk varētu krist viņa izvēle.

Jau ziņots, ka Kemzūra par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts pagājušā gada decembrī un ar viņu līgums tika noslēgts līdz šīgada Eiropas čempionāta finālturnīra noslēgumam. LBS valde atbildi no Kemūras gaidīs līdz 15. oktobrim.

LBS valdes piespriestajām diskvalifikācijām pieciem valstsvienības spēlētājiem

«Cik saprotu, spēlētāji tika izvērtēti ne tikai šī Eiropas čempionāta kontekstā. Vairākiem bija astoņi gadi, lai parādītu sevi,» treneris norādīja uz vēsturiskā fona nozīmi.

No visiem pieciem sodītajiem skarbāko kritiku treneris veltīja tieši Valteram, kuru nosauca par bezatbildīgu cilvēku: «Jau pēc turnīra Grieķijā gribēju viņu izslēgt no komandas. Laukumā viņš izturējās kā karalis, uz treneru vai partneru piezīmēm reaģēja asi, savām kļūdām vienmēr meklēja attaisnojumus. Tā bija mana kļūda, ka viņš kļuva par vicekapteini - viņam nav īpašību, kas būtu piemērotas šim postenim.» Uz jautājumu, vai treneris nenožēlo, ka Valteru atstājis komandā, Kemzūra atbildēja, ka tobrīd tāds lēmums šķitis pareizāks, bet tagad nožēlot esot par vēlu.

Ar Kasparu Kambalu domstarpības esot bijušas tikai Ankaras turnīra laikā, kad, pēc trenera domām, basketbolistam trūcis koncentrācijas. Kemzūru saniknojusi Andra Biedriņa reakcija pēc Kaspara Bērziņa atbrīvošanas no komandas. Treneris gan uzteica Biedriņu par atgriešanos komandā un biedru priekšā pausto nožēlu par savu rīcību, taču pieļāva, ka izlaistās treniņu dienas atsaukušās laukumā. Par Šķēles darbību treniņos Kemzūra neesot pretenziju, tāpēc treneri izbrīnījis viņa sliktais sniegums Gdaņskā.

«Acīmredzot šis čempionāts bija kā pēdējais piliens pilnā glāzē,» Kemzūra atzina, ka neveiksmju saknes meklējamas dziļāk.

Kā zināms, Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedzīvoja divus zaudējumus trīs spēlēs un nespēja kvalificēties nākamajai turnīra kārtai. Šo sniegumu LBS valde novērtējusi kā neapmierinošu.