Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iznācis Matiasa Knolla dzejoļu krājums «597»

Klajā nācis Latvijā dzīvojoša vācu dzejnieka un tulkotāja Matiasa Knolla (Matthias Knoll) dzejoļu krājums «597 - mīlas apmātības vārsmas». Hronoloģiskā secībā sakārtotais dzejoļu cikls liecina par kādu romantisku un kaislīgu, bet nepiepildītu mīlestību. Krājuma mērķis – ļaut lasītājiem ar līdzīgu pieredzi it kā ieskatīties spogulī un ieraudzīt sevi, lai ar dzejas palīdzību noformulētu pašu izjusto un pārdzīvoto.

www.literatur.lv

www.literatur.lv/597

Krājums tapis 597 dienu jeb aptuveni pusotra gada laikā. Grāmatas nosaukums arī uztverams kā datums, jo ar 2007.gada 6.septembri (6.9.7. no rīta) ir datēts pirmais krājuma dzejolis «uz vienu nakti vien». Īpatnēji, ka tikai dzejoļu sarakstīšanas datumi ļauj orientēties grāmatā, jo lappuses nav numurētas.

Autors atzīst – neparastais krājums atspoguļo kādu paša dzejnieka aizrautību. «Gan grāmatas nosaukums un tās izskaitļotā uzbūve, gan pēdējais dzejolis, kas atrodas ārpus cikla, savā veidā brīdina par tādu šķietamu mīlestību, kas patiesībā ir apsēstība,» saka Matiass Knolls. Viņš norāda, ka krājumā precīzi iezīmēti tipiskie apmātības posmi – eiforija, idealizēšana un saplūšanas tieksme; pārpratumi, strīdi un izlīgšana; šķiršanās, atskurbums un izmisums. Visbeidzot – distancēšanās un atbrīvošanās no mīļotā cilvēka, kas, kā izrādās, drīzāk ir bijis iedomāts tēls jeb projekcijas plakne paša sajūtām.