Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daudze: Saeimas prezidijs spēj strādāt esošajā sastāvā

Saeimas prezidijs spēj strādāt esošajā sastāvā bez viena Saeimas priekšsēdētāja biedra, pirmdien žurnālistiem atzina Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS).

Daudze uzsvēra, ka Tautas partija (TP) ir aicināta virzīt savu kandidātu vakantajai vietai prezidijā. Neviens nevēlas apšaubīt «TP tiesības ieņemt šo amatu», sacīja Saeimas spīkers. Viņš neslēpa, ka ir atgādinājis TP virzīt savu kandidātu, taču partijas rīcība vēl nav sekojusi.

Daudze atzina, ka Saeimas prezidijs spēj strādāt arī esošajā sastāvā, lai gan reizēm ir vairāk jāplāno darbs, kad kāds no prezidija locekļiem nevar piedalīties sēdēs. Daudze arī atzina, ka, pateicoties brīvajai štata vietai, tiek ietaupīti 20% no prezidijam paredzētajiem līdzekļiem.

Tikmēr TP joprojām neplāno virzīt jaunu kandidātu darbam prezidijā, jo tā jau izvirzījusi frakcijas deputāti Antu Rugāti. «Mēs jau esam izvirzījuši Rugāti un pagaidām vēlamies iepauzēt,» žurnālistiem sacīja frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Vents Armands Krauklis.

Kā ziņots, parlaments septembra sākumā divās kārtas aizklāti balsoja par Rugāti, taču viņa Saeimas priekšsēdētāja biedra amatā netika ievēlēta.

TP deputātes Rugātes ievēlēšanai Saeimas priekšsēdētāja biedres amatā arvien nav koalīcijas vairākuma atbalsta.