Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lāčplēsis: Revolucionāras izmaiņas Daugavpils domē nav gaidāmas

Pēc ievēlēšanas Daugavpils domes priekšsēdētāja amatā Jānis Lāčplēsis (LPP/LC) žurnālistiem pavēstīja, ka nekādu revolucionāru izmaiņu Daugavpils domes darbā nebūšot - otrdien no rīta viņš kopā ar kolēģiem pārrunāšot aktualitātes un ķeršoties pie darba.

Jaunajai domes vadībai nākšoties risināt gan pašreizējās problēmas, gan problēmas, kuras savas nemākulīgās rīcības dēļ radījusi iepriekšējā domes vadība. Kā piemēru jaunievēlētais Daugavpils mērs minēja pašvaldības SIA «Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmumu», kura Daugavpils domes līdzšinējās vadības nemākulīgās kadru politikas rezultātā novesta līdz bīstamai finansiālajai situācijai - pret to ierosināta maksātnespējas lieta.

Kā vienu no Daugavpils domes jaunās vadības galvenajiem uzdevumiem Lāčplēsis minēja darbu pie pašvaldības nākamā gada budžeta.

Domes priekšsēdētāja vietniekus plānots ievēlēt jau šonedēļ. Konkrētus kandidātus uz domes priekšsēdētāja vietnieku amatiem Lāčplēsis pagaidām gan neminēja.

Atbildot uz jautājumu par iespējamajām domstarpībām starp viņu un bijušo Daugavpils mēru Rihardu Eigimu (LSDSP) domes priekšsēdētāja kabineta izmantošanā, Lāčplēsis paskaidroja, ka nekāda kabineta ieņemšana ar spēku netiekot plānota. Šim nolūkam esot kārtību sargājošās instances, kurām jānodrošina domes lēmumu izpilde.

Noskaidrot nu jau bijušā Daugavpils mēra Eigima viedokli par notikušo aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies.

Šodien plkst.16 Daugavpils domes ārkārtas sēdē aizklātā balsošanā ar balsu vairākumu par jauno domes priekšsēdētāju pašvaldības deputāti ievēlējuši Jāni Lāčplēsi.

Par Lāčplēša kandidatūru nobalsojuši astoņi no 15 pašvaldības deputātiem jeb visi ārkārtas domes sēdē piedalījušies opozīcijas deputāti.

LETA jau informēja, ka pagājušajā ceturtdienā, 24.septembrī, Daugavpils domes ārkārtas sēdē ar balsu vairākumu no amata tika atceltais līdzšinējais Daugavpils domes priekšsēdētājs Rihards Eigims.

Par Eigima atbrīvošanu no Daugavpils mēra amata nobalsoja astoņi no 15 domes deputātiem - visi, kas piedalījās ārkārtas domes sēdē. Mazākumā esošie koalīcijas deputāti ārkārtas domes sēdi boikotēja.

Domes sēde pagājušajā nedēļā notika bez žurnālistu klātbūtnes, jo Eigims bija izdevis rīkojumu vakarā nepieļaut apmeklētāju iekļūšanu Daugavpils domē, ko pašvaldības policisti naski arī pildīja.

LETA jau informēja, ka 1.septembrī Eigims aizklātā balsošanā vienreiz jau tika atbrīvots no amata, taču jau tajā pašā vakarā viņš savu amatu atguva.