Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bojāgājušo skaits Filipīnu vētrā sasniedz 240

Filipīnu varasiestādēm turpinot atrast arvien jaunus sestdienas vētrā bojāgājušos, kopējais dabas stihijā dzīvību zaudējušo cilvēku skaits pieaudzis līdz 240, otrdien pavēstīja glābšanas dienestu amatpersonas.

Iepriekš tika ziņots par 100 bojāgājušajiem, bet straujais kāpums datos par upuriem noticis pēc tam, kad katastrofu seku likvidācijas operācijas darbinieki galvaspilsētā Manilā atrada vēl 90 līķus.

Sestdien Filipīnām traucās pāri tropiskā vētra «Ketsana», līdzi nesot tik spēcīgas lietavas, kādas tur nebija pieredzētas pēdējos 40 gadus.

Stihijai sestdien Manilā plosoties deviņas stundas, appludinātas mājas, aizskalotas graustu rajonu būdas, bet ielas pārvērtušās par trakojošām upju straumēm. Pārbiedētie iedzīvotāji meklēja glābiņu uz ēku un automašīnu jumtiem, kur palīdzība viņus sasniedza tikai pēc vairāk nekā 24 stundām.

Tropiskās vētras «Ketsana» izraisītie lieti dažus Manilas rajonus atstāja sešus metrus zem ūdens. Salu valstī, kur taifūni nav nekāds retums, šī vētra daudzus tomēr pārsteigusi ar savu jaudīgumu un postu.

«Tas ir briesmīgākais, ko man nācies redzēt,» atzina aizsardzības ministrs Gilberto Teodoro, runājot par plašajiem plūdiem, kas skāruši vairākus Filipīnu ziemeļu apvidus.

Kā izteicās prezidente Glorija Arojo, Manilai un tās apkārtnei vētras laikā ticis vairāk lietus nekā Ņūorleānai 2005.gadā, kad to izpostīja viesuļvētra «Katrīna».

Filipīnās, kur kopumā ir 92 miljoni iedzīvotāju, vētra «Ketsana» skārusi 1,87 miljonus. 374 890 cilvēki mitinās pagaidu mājvietās.