Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Peru eksprezidents tiesā atzīst vainu kukuļdošanā

Bijušais Peru prezidents Alberto Fuhimori pirmdien tiesā atzina savu vainu, ka, būdams pie varas no 1990. līdz 2000.gadam, licis izspiegot oponentus, kā arī maksājis kukuļus likumdevējiem un izdevējiem.

Tiesa jau trešdien Fuhimori varētu piespriest līdz pat astoņiem gadiem cietumā. Atzīstot savu vainu, eksprezidents saīsinājis prāvu, kurā liecības sniegt gatavojās 60 redzamu Peru sabiedrības pārstāvju. Tādējādi viņš no apkaunojuma paglābis sevi un meitu Keiko Fuhimori - populāru konservatīvo deputāti, kurai turklāt ir labas izredzēs 2011.gada prezidenta vēlēšanās.

Kā norāda kritiķi, eksprezidents savulaik izveidojis plašu spiegu tīklu, lai cīnītos pret maoistu nemiernieku kustību «Sendero Luminoso» («Mirdzošais ceļš»), kā arī ļaunprātīgi izmantojis varu politisku mērķu vārdā.

Apsūdzības puse tiesā norādīja, ka Fuhimori licis noklausīties ietekmīgu Kongresa deputātu sarunas un maksājis viņiem, kā arī izdevējiem kukuļus, lai panāktu plašāku atbalstu viņa partijai un labvēlīgāku publicitāti valdībai.