Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Robežsardzes priekšniekam piešķirta ģenerāļa pakāpe

Valdība otrdien nolēmusi piešķirt ģenerāļa speciālo dienesta pakāpi Valsts robežsardzes priekšniekam Normundam Garbaram. Šādu ierosinājumu iepriekš bija izteikusi iekšlietu ministrija.

Ministrija jau valsts 90. gadadienas priekšvakarā rosināja valdību piešķirt augstāko dienesta pakāpi Garbaram pirms dienesta gaitas likumā noteiktā termiņa, jo viņš dienesta pienākumu pildījis priekšzīmīgi un sasniedzis labus darba rezultātus.

Turklāt, saskaņā ar normatīvajiem aktiem, Valsts robežsardzes priekšnieka amatam atbilstošā ieņemamā dienesta pakāpe ir ģenerālis, norāda ministrija.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumu, par priekšzīmīgu dienesta uzdevumu izpildi vai labiem dienesta pienākumu izpildes rezultātiem amatpersonai kā apbalvojumu var piešķirt kārtējo speciālo dienesta pakāpi pirms noteiktā laika. Amatpersonai ir jābūt atbilstošai izglītībai un attiecīgajā speciālajā dienesta pakāpē tai ir jābūt nodienējušai vismaz pusi no kārtējās speciālās dienesta pakāpes piešķiršanai noteiktā laika.

Valsts robežsardzes priekšnieks atbilst abām šīm prasībām, jo ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu sabiedrības vadībā, savukārt pulkveža pakāpe viņam piešķirta 2006.gada 21.jūnijā.