Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūrniece sola vairs nemazināt darbinieku skaitu un atalgojumu

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) izslēdz iespēju, ka 2010. gadā varētu tikt mazināts iekšlietu sistēmas darbinieku skaits vai viņu atalgojums.

Iekšlietu sistēmā aktīvi tiek meklēti citi veidi, kā ietaupīt naudu, bet «galvenā atziņa ir, ka nākamajā gadā [..] netiks mazināts atalgojums un netiks mazināts cilvēku skaits», aģentūrai LETA pastāstīja Mūrniece.

Iekšējās drošības jautājumi šodien tika pārrunāti Nacionālās drošības padomes sēdē, pēc kuras iekšlietu ministre atzina, ka situācija nozarē patlaban ir «diezgan smaga».

Kā norādīja Mūrniece, Iekšlietu ministrijas 2010. gada budžeta bāze esot 160 miljoni latu, no šīs summas 101 miljons paredzēts atalgojumam. «Tas nozīmē, ka iespējas izvērsties uz mazinājumiem mums ir ļoti mazas,» sacīja ministre, piebilstot, ka no minētajiem 160 miljoniem latu nākamā gada budžeta izdevumi jāsamazina vēl par 6%.

Iekšlietu sistēmā tiek meklēti visdažādākie veidi, kā ietaupīt, taču ievērojamu samazinājumu iespējams panākt, vienīgi summējot kopā vairākas salīdzinoši nelielas izdevumu pozīcijas. «Mēģinām tos mazinājumus «sakasīt» burtiski pa 10, 30, 40 tūkstošiem latu. Liekam kopā un mēģinām atrast to ietaupījumu,» sacīja ministre.

Kā norādīja Mūrniece, nākamajā gadā papildus plānots ietaupīt uz īres un līzinga maksājumu rēķina, komunālajiem pakalpojumiem un iepirkumiem, no kuriem vajadzēs atteikties.

Likvidējot apvienību «Apsardze», tiks atbrīvotas vairākas tās izmantotās ēkas. Tāpat ministrija patlaban risinot sarunas ar bankām par līzinga maksājumiem automašīnām. Savulaik šie transportlīdzekļi iepirkti operatīvajā līzingā par ļoti lielām summām, sacīja Mūrniece. «Mēs pašlaik esam sarunu procesā, vai palielināt termiņus vai tās mašīnas izpirkt ar mērķi nākamajā gadā ietaupīt naudu.»

Iekšlietu ministrija ilgtermiņa saistībām gadā tērējot aptuveni 17 miljonus latu, ieskaitot ēku kompleksa īri Čiekurkalnā.