Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izolatorā ievietotajiem būs jānodrošina pastaigu iespējas

Satversmes tiesa secinājusi, ka liegums izolatoros ievietotajiem reizi dienā doties pastaigā, neatbilst Satversmei, portālu «Apollo» informēja Satversmes tiesā.

Satversmes 111. pants noteic, ka valsts aizsargā cilvēku veselību, savukārt apstrīdētā norma – Sodu izpildes kodeksa 74.panta otrā daļa – noteic, ka notiesātajiem, kurus tur soda izolatoros, aizliedz pastaigas.

Lieta bija ierosināta pēc Roberta Mutuļa sūdzības, kurā viņš norādīja, ka ilgstoša atrašanās soda izolatorā bez iespējas pastaigāties svaigā gaisā kaitē veselībai.

Kamēr lietu sagatavoja, Saeima norādīja, ka šī apstrīdētā norma ir grozīta, atļaujot sodu izolatoros ievietotajiem notiesātajiem vienu stundu ilgu pastaigu katru dienu, taču grozītā norma stāsies spēkā 2011.gada 1.janvārī, jo esot nepieciešams būtiski pilnveidot ieslodzījuma vietu pašreizējās tehniskās un organizatoriskās iespējas nodrošināt pastaigas.

Starptautiskās institūcijas ne reizi vien Latvijai ir norādījušas, ka visiem ieslodzītajiem bez izņēmuma katru dienu jāļauj vienu stundu dienā nodarboties ar fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā, taču Latvijas valsts institūcijas uz aizrādījumiem nav reaģējušas

Satversmes tiesa uzskata, ka Latvijas valdībai un likumdevējam bija dots pietiekami ilgs laiks, lai izpildītu valsts starptautiskās saistības un nodrošinātu notiesātajiem nepieciešamās pastaigas.

Satversmes tiesa Sodu izpildes kodeksa 74. panta otro daļu atzinusi par spēkā neesošu no nākamā gada 1. maija.