Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī Zemkopības ministrijā «sēž uz diviem krēsliem»

Pēdējā laikā arvien aktuālāks jautājums ir par personu fiktīvu strādāšanu valsts iestādēs. Aizdomas radušās arī par kādas Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) aktīvistes darbošanos Zemkopības ministrijā, trešdien raksta «Diena».

LOSP  vadītāja vietniece pati šā gada pavasarī aicināja samazināt birokrātiju un likvidēt liekos amatus valsts aparātā. Tomēr izrādās, ka divdomīgā situācijā atrodas pati Jerumane, Jau vairākus gadus viņa ieņem amatu Zemkopības ministrijai pakļautā iestādē, kurā viens no viņas amata pienākumiem ir uzturēt saikni ar lauksaimnieku NVO, tai skaitā pašas pārstāvēto LOSP.

Paralēli Jerumane ieņem augstu amatu nevalstiskā organizācijā, kurai, rūpējoties par lauksaimnieku interesēm, būtu jāuzrauga valsts institūciju darbs, un vienlaikus saņem algu no šādas valsts iestādes.

Laikraksts arī atgādina, ka Jerumane bijusi aktīva bijušā zemkopības ministra un partijas biedra Mārtiņa Rozes atbalstītāja. Laikā, kad zemnieki draudēja ierasties Rīgā ar traktoriem un pieprasīja ministra atkāpšanos, Jerumane aicināja Rozi pasaudzēt.

Turklāt šis neesot vienīgais gadījums, kad LOSP pārstāvji pretēji zemnieku dumpīgajam noskaņojumam pauduši atbalstu valdošajam ministram.

Jerumanes darbavieta ir ministrijas pakļautā aģentūra Lauksaimniecības datu centrs, kuras galvenais uzdevums ir reģistrēt ganāmpulkus, piešķirt lopiem reģistrācijas numurus, uzturēt ciltsdarba datubāzi.

Jerumane nevienu no šiem tiešajiem aģentūras darbiem neveic. Viņa aģentūrā skaitās referente ar diezgan izplūdušu amata aprakstu, kurā galvenie pienākumi ir pildīt vadības rīkojumus, organizēt sadarbību starp valsts iestādēm un sabiedriskajām organizācijām, plānot darba grupu ar LOSP un citām organizācijām un piedalīties tajās par aģentūras jautājumiem, minēts Dienas rīcībā esošajā amata aprakstā. Viņas darba vieta ir ierīkota aģentūras priekšnieka vietnieces kabinetā, pie kura šogad arī parādījusies norāde, ka tajā strādā Jerumane. Kāds aģentūras darbinieks, kas vēlējās palikt anonīms, laikrakstam stāstīja, ka Jerumane darbavietā parādās neregulāri, kas pastiprina aizdomas, ka viņas amats ir fiktīvs.

Tikmēr Jerumane un viņas priekšnieks Ivans Vorslovs to noliedz. Darbiniece bieži uz vietas neesot tāpēc, ka tiekas ar lauksaimniekiem.