Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā auto nozagt ir «visērtāk»

Šā gada pirmajos astoņos mēnešos Rīgas reģionā vien saņemti 844 iesniegumi par automašīnas zādzību. Pērn saistībā ar auto zādzībām tika saņemti aptuveni 700 iesniegumi. No augusta līdz septembra vidum Rīgas reģionā izdevās aizturēt vairākas rūdītas auto zagļu grupas. Kopā aizturēti 14 cilvēki, 10 no viņiem patlaban atrodas apcietinājumā.

Šo informāciju trešdien žurnālistiem preses brīfingā pavēstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins. Viņš arī norādīja, ka aptuveni trešo daļu visu noziegumu policija saista ar krāpšanas mēģinājumiem, kas saistīti ar apdrošināšanas aģentūrām un līzinga kompānijām. 

Gada laikā policijai izdodas atklāt apmēram 10% visu noziegumu, par kuriem tiek ziņots. Skaitliski tas nav daudz, taču Grišins norāda, ka katra profesionāla auto zagļa aizturēšana ir ļoti sarežģīta operācija. «Šie cilvēki tā vienkārši nedodas policijai rokās,» uzsver Kriminālpolicijas priekšnieks un piebilst, ka rūdīti auto zagļi ļoti plāno savus noziegumus un rūpējas, lai policijai nebūtu nekādu iespēju viņus pieķert, tāpēc likuma sargiem krietni jānopūlas, tvarstot šā nelegālā rūpala cienītājus.

Ja vēl pirms dažiem gadiem zagļi bija ļoti iecienījuši «Lexus RX» klases automašīnas, tagad visbiežāk zagtais auto modelis ir «Honda CRV», norāda Grišins un piebilst, ka šogad samazinājies «BMW X5» markas automašīnu zādzību skaits Rīgā.

Kriminālpolicijas priekšnieks norāda arī uz tendenci, ka pēdējā laikā zagļi izvēlas arvien dārgākus auto, lai ar viena nozieguma pastrādāšanu gūtu iespējami lielāku materiālo labumu.

Visbiežāk zagtās automašīnas garnadži realizē Lietuvā, kur plaukst un zeļ zagto auto bizness. Taču, neraugoties uz krīzi, nozagt spēkratu «visērtāk» esot tieši Latvijā, jo šeit ir salīdzinoši daudz dārgu automašīnu, pret kuru pretaizdzīšanas aprīkojumu to īpašnieki attiecas vieglprātīgi, norāda Grišins un piebilst, ka daļa automašīnu pēc nozagšanas tiek izjaukta rezerves daļās.