Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Meluškāne: bērnu slimnīcā ārstējāmies vecā dušas telpā

Sestdien kopā ar bērniem un vīru piedalījāmies talkā, lai palīdzētu sapost Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritoriju Vienības gatvē. Kāpēc?

:::Lielo talka bērnu slimnīcā (foto reportāža):::

Ar jaunākajām meitām šajā bērnu slimnīcā esam pabijuši vairākkārt. Pirmo reizi Infekcijas nodaļa bija pārpildīta, tāpēc mūs ievietoja palātā, kas iekārtota vecā dušas telpā. Man bija šoks! Es pat nenojautu, ka kopš laika, kad pati kā bērns gulēju slimnīcā Vienības gatvē ar hronisku deguna dobuma iekaisumu, tur tikpat kā nekas nav mainījies. Viss, ieskaitot cukura sīrupu alumīnija trumulī, ir turpat…

Nu, labi, ir jau dažas nodaļas, kurām īpaši paveicies un kurās pēdējos gados veikts kāds remonts, piemēram, bērnu slimnīcas Uzņemšanas nodaļā Vienības gatvē izskatās diezgan omulīgi, ko nevarētu teikt par «Gaiļezera» bērnu slimnīcu. Nonākot šādās telpās, sliktāk sāks justies pat vesels cilvēks! Varbūt man paveicies, bet nevienā no pieaugušo slimnīcām, kurās gadījies iegriezties pēdējo desmit gadu laikā, tik noplukušas telpas neesmu redzējusi.

Visiem, kam palaimējies nenokļūt bērnu slimnīcā, varu atklāt, ka sajūta, tur esot, ir vairāk nekā nomācoša. Pirmkārt, tu esi slimnīcā tāpēc, ka tavs bērns ir slims. Otrkārt, vieta, kur jūs atrodaties, uzdzen šermuļus. Treškārt, tu sev apkārt redzi citus slimus bērnus, daudzi no viņiem ir vēl smagāk slimi nekā tavējais, daži no viņiem izskatās, kā ieradušies šeit no citas pasaules vai atvesti no bērnunama. Pēkšņi tu ieraugi visu Latvijas bērnu kontingentu, kurus ikdienā vai nu nepamani, vai nepievērs viņiem uzmanību. Bet slimība nešķiro, un vēdera vīrusu var saķert gan bagātie, gan nabagie, gan vidusslānis. Un te nu visas mazās dvēselītes ir vienkopus, cenšoties izveseļoties — drūmās un neomulīgās telpās.

Vēl viena dīvaina sajūta pārņem, raugoties uz slimnīcas ārstiem, medicīnas māsām un sanitāriem. Lielākā daļa viņu ir cilvēki, kuri klausījuši savam aicinājumam. Mēs varam lepoties, ka mūsu slimnīcās — gan pieaugušo, gan bērnu — strādā ļoti labi ārsti. Ziniet, kāda ir viņu darba samaksa bez jebkādām piemaksām? 331 lats pirms nodokļu nomaksas. Medicīnas māsām? 200 latu pirms nodokļu nomaksas. Ja kādai māsiņai ieraugāt labā veikalā pirktas kurpes, ziniet, ka viņai ir paveicies veiksmīgi apprecēties… Vai varbūt viņa papildus diennakts dežūrām slimnīcā piepelnās kādā privātklīnikā.

www.lielie.lv

Mēs visi zinām, ka nekas nepalīdz bērnam labāk izveseļoties kā mammas un tēta klātbūtne. Lai pabeigtu bērnu slimnīcas vecāku māju, vajadzīgi vēl apmēram 40 000 latu. Tā nav maza summa, bet kopīgi mēs to varam savākt.

Ziedojumu tālrunis Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai: 90006681 (viens lats par zvanu).