Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pasaulē lielākā lidosta paplašinās

Pasaulē lielākā lidosta atrodas Londonā — tā ir Hītrova, taču tās vadība nav noskaņota dusēt uz lauriem. Nesen pabeigta Hītrovas lidostas ilgtermiņa attīstības projekta izstrāde, kura tāmes vērtība ir 4,8 miljardi sterliņa mārciņu.

Pirmais miljards jāapgūst līdz 2013. gadam, kad plānots pabeigt otrā termināla celtniecības pirmo posmu. Tas būs paredzēts starptautiskās aviogrupas «Star Alliance» reisu apkalpošanai, kas lidostai papildus nodrošinās 20 miljonus pasažieru gadā. Plānots, ka 2019. gadā otrajam terminālim būs jāspēj pieņemt 30 miljonus ceļotāju gadā. Hītrovas lidostas jaunā arhitektūras veidola autori ir slavenais arhitektu birojs «Foster + Partners». Lai ekonomētu enerģiju, arhitekti uz jaunā termināļa jumta paredzējuši uzstādīt saules baterijas. Tajā pašā laikā jumts veidots tā, ka tas maksimāli laiž cauri dienas gaismu. Hītrovas otrā termināļa platība būs 185 000 kvadrātmetru. Salīdzinājumam var minēt, ka pēc visu paplašināšanas plānu īstenošanas starptautiskās lidostas «Rīga» platība būs nepilni 140 000 kvadrātmetru.