Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: EP loma eiropiešu dzīvē pieaugs

Pārrunājot, kādi procesi tuvākajā laikā sagaida Eiropas Parlamentu (EP) un Eiropas Savienību, Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers un EP priekšsēdētājs Ježijs Budzeks bijuši vienisprātis, ka tuvākajā laikā EP loma eiropiešu dzīvē pieaugs, portālu «Apollo» informēja Valsts prezidenta Preses dienestā.

Pēc tikšanās ar EP prezidentu, Zatlers norādījis, ka tuvākais uzdevums ir Eiropas Komisijas apstiprināšana.

«Protams, mēs visi gaidām Īrijas referenduma rezultātu, kas ir šo dienu nozīmīgākais notikums, un ceram, ka tas būs pozitīvs. Es ceru, ka Lisabonas līgums stāsies spēkā un mums būs daudz darba un izaicinājumu, lai izvēlētos jaunos Eiropas līderus. Galvenie uzdevumi būs: formulēt Eiropas enerģētikas politiku, stratēģiju un drošību, kā arī Eiropas ārpolitika. Visu Eiropas institūciju savstarpējā sadarbība noteiks to, ka Eiropa kļūs gan stiprāka savās pozīcijās, gan elastīgāka, reaģējot uz pasaules izaicinājumiem,» teica Zatlers.

Viņš arī uzsvēra, ka, neraugoties uz vēlmi runāt par ekonomisko krīzi, kas ir galvenais izaicinājums, pašlaik jādomā par Eiropas nākotni un to, kādu lomu Eiropa spēlēs globālajos procesos pēckrīzes periodā un turpmāk.

Savukārt EP priekšsēdētājs norādījis, ka vēlas apmeklēt pēc iespējas vairāk dalībvalstu, kurās vēlas saskatīt solidaritāti, kas ir būtiskākā vērtība, un tā parāda, ka varam paļauties uz Eiropas Savienību.

«Tieši šajā krīzes laikā mums vajadzētu redzēt un izjust solidaritāti, kā arī to, ka uz Eiropas Savienību var paļauties visas tās dalībvalstis, lai valstis saprot, ka pašlaik labāk ir atrasties Eiropas Savienības ietvaros, nevis ārpus tās,» sacīja Budzeks.