Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kādu cenu esam gatavi maksāt par mājokli centrā

Galvaspilsētas centrā  pieprasītākie ir dzīvokļi par 800-1000 eiro par m2, vēstī «NIRA Fonds» pētījums. Tā ir cena, kuru šodien pircēji ir gatavi maksāt. Vispieprasītākais ir platības ziņā neliels mājoklis ar pēc iespējas lielāku istabu skaitu. Tas ir, ja tā platība ir 70 m2, tad tam jābūt 3-istabu dzīvoklim, ja aptuveni 50 m2, tad - divistabu dzīvoklim. Šādas prasības  tiek izvirzītas tādēļ, ka apkure centrā ir dārgāka un mājokļa apsaimniekošanas maksa augstāka, tāpat augstāka ir arī tā kadastrālā vērtība, no kuras tiek aprēķināts ikgadējais nodoklis. Centrā ir maz šādu optimālo variantu platības un istabu skaita samēra ziņā.

Pircēji tāpat arī vēlas iegādāties mājokli mājās ar izremontētu fasādi, izsmalcinātāku kāpņu telpu un nomainītām komunikācijām. Par minētajiem 800-1000 eiro par m2 reāli nav iespējams atrast objektu, kam būtu uzskaitītās priekšrocības.

Ja potenciālajam pircējam ir steidzami vajadzīgs mājoklis, tad viņš, apskatot aptuveni desmit īpašumus un pārliecinoties par esošo situāciju, piekrīt lielākiem tēriņiem. Turpretī pircēju vairākums šādos gadījumos atsakās no pirkuma un paliek dzīvot savā iepriekšējā mājoklī vai arī meklē īres variantus, taču tajās pašās vietās, kur viņi bija gatavojušies iegādāties sev dzīvokli.

Vidējā cena dzīvokļu piedāvājumiem visprestižākajās galvaspilsētas centra vietās – Vecrīgā un Vēstniecību rajonā – septembrī bija aptuveni 1800 eiro par m2. Centra nomalēs tā bija 1100-1200 eiro par m2. Šāda piedāvājuma cena tika norādīta īpašumiem, kuri atbilst visiem kvalitātes kritērijiem, kādi varētu ieinteresēt potenciālos pircējus.