Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas parlamentam iesniegts likumprojekts par pedofilu ķīmisko kastrēšanu

Krievijas likumdevēji apsver jaunu likumprojektu, kas paredz pedofilu obligātu ķīmisku kastrēšanu.

Prokremliskās partijas «Taisnīgā Krievija» trešdien iesniegtais likumprojekts paredz, ka pedofiliem, kas notiesāti par izvarošanu vai par 14 gadiem jaunāku bērnu seksuālu izmantošanu, būs jāiziet ķīmisks kurss dzimumdziņas mazināšanai.

Tāds pats līdzeklis tiktu piemērots pret cilvēkiem, kuri notiesāti par labprātīgiem seksuāliem kontaktiem bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem.

«Taisnīgās Krievijas» deputāta Antona Beļakova iesniegtajā likumprojektā kā vienīgā alternatīva kastrācijai un ilgam cietumsodam minēts mūža ieslodzījums.

«Pedofili ir slimi un bīstami cilvēki, kuri nekad nebūs pilntiesīgi sabiedrības locekļi, tāpēc mūsu pienākums ir aizsargāt veselos cilvēkus, mūsu bērnus, kuriem priekšā ir visa dzīve,» paziņoja Beļakovs.

Pagājušajā gadā Krievijā tika seksuāli izmantoti 1300 bērni, viņš piebilda.

Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs iepriekš šogad aicināja apkarot vardarbību pret bērniem, norādot, ka sociāli bīstamos apstākļos dzīvo 760 000 bērnu.

Pēdējos mēnešos Krievijā plaši atspoguļoti bērnu seksuālas izmantošanas gadījumi un izskanējuši arī aicinājumi pedofilus sodīt ar nāvi.