Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apdrošinātāji cietīs no ierēdņu aiziešanas

Lai gan apdrošināšanas kompānijas atbalsta premjerministra Valda Dombrovksa lēmumu liegt ierēdņiem veselības apdrošināšanu par valsts līdzekļiem, tomēr atzīst, ka paši būs zaudētāji.

Laikraksts «Dienas Bizness» raksta, ka šī lēmuma efekts būs neliels, bet vienlaikus būs arī smags trieciens valsts pārvaldē strādājošajiem, kuriem jau tā ir ievērojami samazinātas algas.

Precīzu ietekmi uz apdrošināšanas kompānijām gan vēl grūti esot mērīt arī tāpēc, ka nav zināms, cik daudz būs tādu ierēdņu, kuri būs ar mieru apmaksāt veselības apdrošināšanas polises no saviem līdzekļiem.

Tomēr ir skaidrs, ka izmaksas un līdz ar to zaudējumus palielinās šo prēmiju administrēšana, līgumu laušana, jo ir liels skaits apdrošināto personu.

Tā kā valsts pārvaldes darbinieku apdrošināšana veidojusi ievērojamu daļu apdrošinātāju biznesā, var prognozēt arī veselības apdrošināšanas tirgus samazināšanos, jo ekonomiskā krituma dēļ veselības apdrošināšanas polises nepērk vai pērk lētākas arī privātie uzņēmumi.

«Nenoliedzami lēmums par liegumu valsts pārvaldes iestādēm iegādāties veselības apdrošināšanas polises sašūpos arī privātās apdrošināšanas tirgu. Lai gan līdz šim sāka iezīmēties tendence valsts un pašvaldības iestādēs atteikties no veselības apdrošināšanas polisēm, tomēr šāds lēmums to nogriezīs kā ar nazi,» saka «RSK apdrošināšana» valdes priekšsēdētājs Aivars Neimanis.

Arī BTA kā privātā biznesa uzņēmums nav iepriecināta par šādu situāciju,  jo tas nozīmē valsts iestāžu personā zaudēt ievērojamu skaitu veselības apdrošināšanas klientu ar no tā izrietošajām sekām - biznesa daļas un ienākumu samazināšanos veselības apdrošināšanas veidā, norāda BTA pārstāve Ilva Priedniece.

Tikmēr «Veselības centra 4» vadītās Māris Rēvalds secina, ka šis lēmums netieši skars visus tos, kas izmanto valsts medicīnas pakalpojumus. Tas nozīmējot, ka visi tie, kuriem atņemtas polises, metīšoties virsū valsts nodrošinātajiem pakalpojumiem, tādējādi «tantiņa rindā gaidīs vēl ilgāk».