Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklās jaunu bilingvālo teātri jaunatnei

Šo svētdien bijušajās «BIMINI» telpās, Čaka ielā 67/69, plkst. 19.00, tiek atklāts jaunais Rīgas Performanes teātris, kas apvieno vairākas trupas – režisora Hermaņa Paukša izveidoto «Dramaturgu teātri», režisoru Semjona Loseva un Igora Kuļikova trupu «Общество свободных актёров».

Rīgas performances teātra mērķis ir likt pamatu profesionāli augstvērtīgām teātra izrādēm  mērķauditorijām vecuma grupās – 0-3 g.v., 3-7 g.v., 7-10 g.v., 10-14 g.v., 15-17 g.v., 18-22 g.v., 23-28 g.v.), kā arī radīt mobilo teātra vienību, kura mērķtiecīgi reklamēs un pārdos Rīgas tēlu, tajā skaitā arī eksporta variantā, attīstīs dažādu pedagogu vadītus maksas teātra pulciņus, aktiera meistarības kursus gan latviešu, gan krievu valodā runājošiem bērniem un jauniešiem, tiks rīkotas teātra sporta sacensības, kas ļoti populāras jauniešu vidū, kā arī tiks organizēti jauna formāta teātra festivāli, notiks latviešu mūsdienu dramaturģijas attīstības stimulēšana jaunā pakāpē – īstenojot lugas un izrādes tapšanu kā vienotu procesu. Darbi dramaturgiem un trupu aktīvākajiem aktieriem tiks pasūtīti, vadoties no reālajām iestudēšanas iespējām, mērķgrupu konkrētajām vajadzībām.

Tiks nodrošināta plaša starptautiska sadarbība, lugu tapšana par Rīgu un Rīdziniekiem un to parādīšana Rīgā un ārzemēs.

Tiks pierādītas daudzturpu, projektu teātra, kā producēšanas un mārketinga vienības, radošās un komerciālās priekšrocības, salīdzinot ar tradicionālo repertuāra teātri.  
RĪGAS Performances teātris saņēmis Rīgas Domes Izglītības komisijas konceptuālo atbalstu.

Šobrīd teātrim finiansiālo atbalstu sniegusi Rietumu banka. Turpināsies telpu remontadrbi, lai pielāgotu tās RPT vajadzībām.

Plānots tuvākajā nākotnē RPT asociēt projektus ar režisora Vara Klausītāja bērnu teātra radošo grupu, (V. Klausītājs- «Karalisko improvizāciju teātra» loceklis) , projektus ar Mihaila Gruzdova Dailes teātra 9. studijas beidzējiem, projektus ar Astras Kacenas Teātra sporta grupu un projektu ar Olgas Žitluhinas Modernās dejas kompāniju, tā radot pamatu.

  • Šobrīd dramaturgu teātra repertuārā ir 8 izrādes latviešu drmaturgu iestudējumiem (Lelde Stumbre, Jānis Jurkāns, Dainis Grīnvalds, Hermanis Paukšs u.c. )

«Kā Sarkangalvīte ar vilku spēlejās»
«Rieteklīsa uzaušana»
«Kintairas rags»
«Pirmā sniega sindroms»
«Garais Dancis»
«Baloža Skelets»
«Pajaco»
«Pāris - nepāris»

  • Igora Kuļikova un Semjona Loseva trupa aktīvā ir 9 izrādes

«МАЛЬЧИК МОТЛ»
«ЭЙ,ТЫ,ЗДРАВСТВУЙ!»
«ВАРШАВСКАЯ МЕЛОДИЯ»
«СТЕКЛЯННЫЙ ЗВЕРИНЕЦ»
«КАК МЫ УЧИМСЯ ИГРАТЬ»
«МОЙ ГОРОД РИГА»
«МУЛЬМУЛЯ»
«ЖЕНЯ,А ВЫ ЗНАЕТЕ...»
«ЛЕВ, КОЛДУНЬЯ И ПЛАТЯНОЙ ШКАФ»

Aicināti uz atklāšanu!