Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mājokļu cenas Lielbritānijā turpina pieaugt

Mājokļu cenas Lielbritānijā šā gada septembrī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, pieaugušas par 0,9%, teikts piektdien publiskotajā mājokļu kredītu sniedzēja «Nationwide Building Society» paziņojumā.

Tādējādi mājokļu cenas Lielbritānijā septembrī pieaugušas jau piekto mēnesi pēc kārtas un sasniegušas augstāko līmeni pēdējā gada laikā.

Taču «Nationwide» brīdina, ka mājokļu cenu kāpums varētu neturpināties pašreizējos tempos, ņemot vērā arvien pieaugošo bezdarba līmeni un stingros kredītu saņemšanas apstākļus.

«Mājokļu cenu kāpums ir saistīts ar ekonomisko un finanšu rādītāju uzlabošanos pēdējo mēnešu laikā, kas liecina, ka recesijas un finanšu krīzes smagākais periods, visticamāk, ir aiz muguras. Taču, ņemot vērā, ka mājokļu tirgu turpinās negatīvi ietekmēt augstais bezdarba līmenis, stingrie kredītu nosacījumi un gaidāmā valsts nodevu brīvdienu atcelšana, būs pārsteigums, ja mājokļu cenas turpinās pieaugt pašreizējos tempos,» norādīja «Nationwide» vecākais ekonomists Martins Gebauers.

Lielbritānijas valdība patlaban noteikusi, ka britiem nav jāmaksā valsts nodeva par mājokļiem vai dzīvokļiem, kuru cenas nepārsniedz 175 000 sterliņu mārciņu (134 050 latus). Taču tā dēvētās valsts nodevu brīvdienas ilgs līdz šā gada beigām.

Vidējā mājokļu cena Lielbritānijā septembrī veidoja 161 816 mārciņas (123 951 latu), saglabājot iepriekšējā gada attiecīgajā mēnesī reģistrēto līmeni.