Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šveices arhitekts runās par «Emocionālo arhitektūru»

6.oktobrī, plkst. 16.00 Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte (RTU APF) aicina interesentus uz Šveices arhitekta Štefana Kamencinda  vieslekciju «Emocionālā arhitektūra», kas notiks izstāžu zālē «Rīgas mākslas telpa», Kungu ielā 3.

Š. Kamencinda lekcija «Emocionālā arhitektūra» ir viens no Starptautiskās Arhitektūras dienas pasākumiem. Kopā ar Š. Kamencindu Rīgā no 5.oktobra līdz 7.oktobrim viesosies divi Šveices Inženieru un arhitektu savienības pārstāvji: arhitektūras sekcijas viceprezidents Daniels Gerbers   un Klaudija Švalfenberga. Kolēģi no Šveices iepazīsies ar Rīgas arhitektūru, apmeklēs Atvērto durvju pasākumus Rīgas arhitektu birojos, tiksies ar Rīgas pilsētas galveno arhitektu Jāni Dripi un Latvijas Arhitektu savienības pārstāvjiem un pārrunās turpmākās sadarbības iespējas.

Štefans Kamencinds (Stefan Camenzind) ir dzimis 1963. gadā Cīrihē. Ieguvis arhitekta diplomu Vintertūras Politehniskajā augstskolā (Winterthur Polytechnic) Šveicē un ar izcilību beidzis studijas Ziemeļlondonas universitātē (University of North London). Vairākus gadus strādājis Nicholas Grimshaw&Partner arhitektu birojā Londonā un Renco Piano birojā Parīzē. 1995. gadā nodibinājis arhitektu biroju Camenzind Gräfenstein, kas 2004. gadā tiek pārstrukturēts un iegūst nosaukumu Camenzind Evolution. Š. Kamencinds ir Šveices Inženieru un arhitektu savienības (Swiss Society of Engineers and Architects; SIA) biedrs, Amerikas Arhitektu institūta (American Institute of Architects; AIA) asociētais loceklis, Karaliskā Britu arhitektu institūta (Royal Institute of British Architects; RIBA) dibinātājbiedrs.

Camenzind Evolution vārds atrodams starptautisku projektu un konkursu dalībnieku vidū. Biroja rokrakstu raksturo pārsteidzoša izdoma, izcili inženiertehniskie risinājumi, inovatīva pieeja, izjusta emocionalitāte un Šveices kvalitāte. Camenzind Evolution piedāvātie risinājumi ir orientēti uz klienta mērķiem, vajadzībām un vēlmēm. Š. Kamencinds uzskata, ka pasūtītāja līdzdalība projekta tapšanā ir viens no būtiskākajiem veiksmes faktoriem, jo funkcionalitāte un dizains bez individuāli ietonētiem vaibstiem un sajūtu gammas neuzrunā. Viņaprāt, arhitektūrā vienlīdz svarīga loma ir gan cilvēka fiziskajam komfortam, gan emocionālajai labsajūtai. Videi, kurā dzīvojam un strādājam, ir jābūt iedvesmojošai un drošai, tai jāvairo prieks un labsajūta, jāsasilda mūsu sirdis un prāti.

Svarīgākie Camenzind Evolution realizētie projekti: Google EMEA Inženieru centrs Cīrihē (2008), biroju ēka Cīrihē «Cocoon» (2007), biroju un dzīvojamā ēka Cīrihē «Seewurfel» (2005), uzņēmuma «Siemens» restorāns Cīrihē (2005), Tyre Shop/Art Exchange (Cīrihe, 2003), Loft Apartments Sempacher (Cīrihe, 2002), sporta centrs Buchholz (Ustere, 1998). Šobrīd Kamencinds strādā pie vairākiem projektiem ne tikai Šveicē, bet arī Maskavā un Dublinā.