Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Varētu aktivizēties izsoles

Saeima nodevusi  izskatīšanai komisijām grozījumus Civilprocesa likumā (CPL), kas paredz pirmā hipotekārā kreditora tiesību aizsardzību. Grozījumu projekts izstrādāts, lai izpildītu starptautisko aizdevumu saņemšanai sniegto solījumu. Patlaban CPL nosaka, ka piedziņas procesā, veicot nekustamā īpašuma pārdošanu, iespējamas trīs izsoles, proti, pirmā izsole sākas no nekustamā īpašuma novērtējumā norādītās piespiedu pārdošanas vērtības, otrā izsole - no summas, kas atbilst 75% no sākumcenas pirmajā izsolē, bet trešā izsole, ja tādu lūdz piedzinējs, sākas no summas, kas atbilst 60% no sākumcenas pirmajā izsolē. Grozījumu projekts paredz samazināt izsoļu skaitu uz divām līdzšinējo iespējamo trīs vietā.

Tāpat CPL patlaban paredz, ka personām, kuras vēlas piedalīties nekustamā īpašuma izsolē, jāiemaksā nodrošinājums 10% apmērā no nekustamā īpašuma novērtējuma. Pēc izsoles nosolītājam viena mēneša laikā jāsamaksā visa summa, ko viņš nosolījis.

Savukārt ar grozījumu projektu paredzēts kā samaksas veidu ieviest bankas beznosacījuma garantijas vēstules. Tas ir banku finanšu pakalpojuma veids, ar kuru banka kā galvinieks uzņemas saistības kā pats parādnieks noteiktas summas apmērā.