Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SPRK apstiprina TEC-2 tarifus

Piektdien Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprināja «Latvenergo» ražotnē TEC-2 saražotās siltumenerģijas un elektroenerģijas tarifus. Tarifi noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, apstiprinot atsevišķi tarifu enerģijas komponentes un jaudas komponentes, portālam «Apollo» pavēstīja SPRK Sabiedrisko attiecību dienestā.

Tarifu izvērtēšanas gaitā regulators panāca, ka ievērojami samazinātas ar tarifu sedzamās izmaksas. Pēc SPRK pieprasījuma, salīdzinot ar šī gada martā iesniegto tarifu sākotnējo projektu, izmaksas samazinātas par 10 miljoniem latu. Būtiski samazināta tarifos iekļautā peļņa, kā arī personāla izmaksas, kas paredzētas atbilstoši 2006.gada izmaksu līmenim. Par 20% samazinātas arī administratīvās izmaksas. Salīdzinājumā ar līdz šim spēkā esošajiem tarifiem, vērtējot uz vienu saražotās enerģijas vienību, jaunajos tarifos personāla izmaksu un pārējo izmaksu samazinājums siltumenerģijas tarifā sastāda 59%, bet elektroenerģijas tarifā - 33%.

Apstiprinātajos tarifos paredzēts iztrūkstošo emisijas kvotu iepirkuma izmaksu kāpums, kā arī to izmaksu palielinājums, kas saistītas ar veiktajiem kapitālieguldījumiem un jaunā koģenerācijas bloka uzturēšanu. Izsakot siltumenerģijas tarifa enerģijas un jaudas komponentes kā viendaļīgo tarifu, tā pieaugums pie esošajām dabasgāzes cenām ir 2,5%, savukārt viendaļīgā elektroenerģijas tarifa pieaugums ir 8%. Ņemot vērā dabasgāzes tarifu samazinājumu, apstiprinātais ražotnē TEC-2 saražotās siltumenerģijas tarifs ir par 37% mazāks nekā 2008.gada oktobrim noteiktais. Savukārt elektroenerģijas tarifa samazinājums salīdzinājumā ar 2008.gada oktobri ir 24%.

Apstiprinātie tarifi nav gala lietotāju tarifi, bet ir piemērojami energoapgādes komersantu savstarpējiem norēķiniem.

Ražotnes TEC-2 tarifi ir noteikti pirmo reizi pēc stacijas rekonstrukcijas. Pēc rekonstrukcijas pabeigšanas AS ,,Latvenergo” iesniedza regulatoram tarifu projektu 2009.gada 20.februārī. Šo projektu regulators noraidīja, jo tas neatbilda metodikai. Martā komersants iesniedza jaunu TEC-2 tarifu projektu, kurš tika noraidīts nepamatotu izmaksu dēļ - tā aprēķinā bija iekļauts pārāk liels peļņas līmenis un līgumiem neatbilstošas remontu izmaksas. Jūnijā iesniegtā tarifu projekta aprēķinu un pamatotības pārbaude prasīja ilgu un rūpīgu regulatora darbu, līdz pēdējos precizējumus komersants iesniedza atbilstoši SPRK prasītajam izmaksu samazinājumam.

Jaunie TEC-2 tarifi stāsies spēkā 2009.gada 11.novembrī.