Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP: LB administratīvie tēriņi ir nesamērīgi

Latvijas Bankas administratīvie tēriņi ir nesamērīgi ar Latvijas kaimiņvalstu - Lietuvas un Igaunijas - centrālo banku administratīvajiem izdevumiem, žurnālistiem piektdien pēc tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski sacīja Tautas partijas (TP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Viņš norādīja, ka Latvijas Banka gadā administratīvajos izdevumos tērē 28 miljonus latu, Igaunijas centrālā banka tērē 12 miljonus latu, bet Lietuvas Banka - 16 miljonus latu.

Pēc Kraukļa teiktā, Latvijas Bankai administratīvie izdevumi būtu jāsamazina vismaz līdz Latvijas kaimiņvalstu centrālo banku līmenim. Viņš arī atzina, ka, samazinot Latvijas Bankas administratīvos izdevumus, palielinātos tās peļņa, kas savukārt nozīmētu papildu ieņēmumus valsts budžetā.

«Ja Latvijas Banka nespēj samazināt administratīvos izdevumus, mēs esam parlamentāra valsts, un Saeima var pieņemt attiecīgus lēmumus,» klāstīja Krauklis.

Arī premjers žurnālistiem pastāstīja, ka Latvijas Bankai ir zināmas rezerves un ir iespējams palielināt tās maksājumus valsts budžetā.

Par Latvijas Bankas izdevumu samazināšanu plānots arī runāt sestdien, 3.oktobrī, koalīcijas sēdē.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijas Banka pagājušo gadu beidza ar 53,437 miljonu latu peļņu. Darba samaksā Latvijas Banka 2008.gadā iztērēja 15,326 miljonus latu, bet sociālās apdrošināšanas izdevumi bija 3,063 miljonu latu apmērā.