Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Latvijas balzama» padomē plāno ievēlēt Kalvīti

Alkoholisko dzērienu ražotāja AS «Latvijas balzams» padomē plānots ievēlēt ekspremjeru Aigaru Kalvīti (TP), aģentūrai LETA apstiprināja LB sabiedrisko attiecību konsultants Ingars Rudzītis.

Viņš informēja, ka šodien «Latvijas Balzams» sniedzis informāciju par akcionāru ārkārtas pilnsapulces lēmumu projektiem Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Oficiālās obligātās informācijas centralizētās glabāšanas sistēmai.

LB padomē kompānijas akcionāri ārkārtas pilnsapulcē, kas paredzēta 16.oktobrī, plāno ievēlēt vēl divus jaunus padomes locekļus Sebastiānu Būlenu un Valu Mendeļējevu, liecina informācija Oficiālās obligātās informācijas centralizētās glabāšanas sistēmas interneta mājaslapā.

Kompānijas padomi pārvēlēs, jo padomes loceklis Aleksandrs Jerņevs ir iesniedzis iesniegumu par padomes locekļa amata atstāšanu.

Atbilstoši akcionāru sapulces lēmumu projektam darbu «Latvijas balzama» padomē turpinās Aleksandrs Kovaļevs, Pjotrs Avens un Andrejs Skurihins. Savukārt kompānijas padomē vairs nestrādās Jerņevs, Vitolds Kokars un Valižans Abidovs.

Jau ziņots, ka uzņēmuma pirmā pusgada neauditētais apgrozījums, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, samazinājies par 18,3% - līdz 39,3 miljoniem latu.

Savukārt uzņēmuma peļņa pirmajos sešos mēnešos bija 1,25 miljoni latu, kas ir par 11% mazāk nekā attiecīgajā laika posmā pirms gada.

Pirmajā pusgadā «Latvijas Balzams» nodokļos valsts budžetā ieskaitījis 21,9 miljonus latu, no kuriem 16,5 miljonus latu kā akcīzes nodokli.

Uzņēmuma ražoto dzērienu realizācijas apjoms vietējā tirgū ir krities par 20%, salīdzinot ar 2008.gada pirmajiem sešiem mēnešiem. Vienlaikus kopējais eksporta apjoms samazinājies par 15,9%, taču eksports uz Eiropas Savienības dalībvalstīm samazinājies tikai par 9,9%, salīdzinot ar līdzīgu laika periodu pagājušajā gadā.

Kā uzsver «Latvijas Balzama» valdes priekšsēdētājs Kārlis Andersons, svarīgi, ka ir nosargāti eksporta apjomi, kuru kritums, lai arī pamanāms, tomēr nav tik ievērojams kā Latvijā.

Uzņēmuma darbības rādītājus negatīvi ietekmējis globālās recesijas izraisītais patēriņa apjomu kritums, vairākkārtējā akcīzes nodokļa celšana Latvijā un nelegālā alkohola tirgus pieaugums. Ņemot vērā kopējos mazumtirdzniecības apjomu kritumus Latvijā un Baltijas valstīs, pirmā pusgada rezultāti atbilst prognozētajam. Otrajā pusgadā tiks turpināta ražošanas izmaksu efektivizācija un aktīva darbība eksporta tirgos.

Galvenie uzņēmuma eksporta tirgi ir Baltijas valstis, Polija un Skandināvija.

Kā ziņots, kompānijas akcionāri nolēmuši pagājušā gada tīro peļņu 5,9 miljonu latu apmērā atstāt nesadalītu, lai pastiprinātu uzņēmuma finanšu stāvokli pašreizējās globālās ekonomiskās krīzes apstākļos.

«Latvijas Balzams» ir dibināts 1900.gadā. Tas ir lielākais alkoholisko dzērienu ražotājs Baltijā un lielākais pārtikas nozares uzņēmums Latvijā.

Pavisam «Latvijas Balzams» ražo vairāk nekā 130 dažādu nosaukumu dzērienu, no kuriem gandrīz 53% veido dzērieni ar zemu alkohola saturu. «Latvijas Balzama» produkcija tiek eksportēta uz gandrīz 30 pasaules valstīm, bet, pildot «S.P.I. Group» eksporta pasūtījumu, uz vairāk nekā 80 valstīm visā pasaulē.

«Latvijas Balzama» vadošais akcionārs ir «S.P.I. Distilleries. B.V.», kam pieder 89,52% akciju.

Žurnāla «Kapitāls», «IBS Prudentia» un biržas 2008.gada pētījumā «101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums» «Latvijas Balzams» ar uzņēmuma vērtību 63,09 miljoni latu ierindojas 35.vietā.