Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kardiologs Ērglis piesardzīgi optimistisks par speciālistu neaizplūšanu no valsts

Lai arī krīzes iespaidā dzirdamas runas par dažādu profesiju speciālistu, tostarp augstas raudzes speciālistu, iespējamu došanos darba gaitās ārzemēs, kardiologu rindas šī parādība pārmēru neretinās.

Šādu uzskatu aģentūrai BNS pauda Latvijas Kardiologu biedrības prezidents Andrejs Ērglis.

«Šajā jautājumā esmu piesardzīgi optimistisks, lai arī līdz šim daļa kardiologu ir devušies strādāt ārzemēs,» pavēstīja nozares speciālists.

«Latvijā nepieciešami 20 līdz 40 labi kardioloģijas speciālisti. Jācer, ka viņus izdosies noturēt,» sacīja Ērglis, norādot, ka, piemēram, Lietuvā izjūtams lielāks speciālistu trūkums.

Viņš uzsvēra, ka kardiologi Latvijā savā darbā nevadās no tā, cik lielu algu saņem, pretējā gadījumā valstī būtu šo speciālistu trūkums, jo Rietumeiropā kardiologi nopelna daudzkārt vairāk. Pēc Ērgļa domām, lai kardiologu noturētu darbā, «slimnīcai jāspēj nodrošināt aktraktīvu darba vidi un apstākļus».

Par to, ka šai nozarei nedraud lielas briesmas, liecinot arī lielais topošo speciālistu skaits, teica Ērglis.

Tomēr viņš uzskata, ka kardiologus no došanās strādāt ārpus Latvijas atturējis gan fakts, ka ārvalstīs viņiem būtu jāsaskaras ar lielāku konkurenci, gan arī tīri sadzīvisku apstākļu dēļ, kas saistīti ar pārvākšanos uz ārzemēm ar visu ģimeni un citiem sarežģījumiem.

Tomēr kardiologu biedrības prezidents pastāstīja, ka speciālistu došanās darbā uz ārzemēm nav nekas slikts, piebilstot, ka kardiologs ārzemēs iegūst plašāku redzesloku un, atgriežoties atpakaļ Latvijā, nozares prestižu varētu tikai celt.