Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izvairoties no nodokļu nomaksas, samazina īpašumu cenu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījusi kriminālprocesu par kādu personu, kas izvairījusies no nodokļu nomaksas 154 863 latu apmērā, portālu «Apollo» informēja VID.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka 1968. gadā dzimusī Svetlana D. 2005. un 2006. gadā pārdevusi 25 nekustamos īpašumus Rīgas rajona Olaines novadā, slēpjot darījumu faktisko vērtību, vairākas reizes to samazinot, atsevišķos gadījumos pat par 22 reizēm, ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas.

Nekustamo īpašumu pirkšanas - pārdošanas līgumos, kurus zināmā mērā Svetlana piespieda parakstīt pircējus tieši šādā redakcijā, tika iekļauti punkti, kas paredzēja, ka nekustamo īpašumu pircēji turpmāk izmantos noteiktus Svetlanas piedāvātus pakalpojumus turpmākā zemes gabala apbūvē. Šādu punktu iekļaušana nekustamo īpašumu pirkšanas - pārdošanas līgumos ir tikai viens no faktiem, kas nepārprotami liecina par personas mērķtiecīgu un sistemātisku darbību ar nolūku gūt peļņu, tātad - saimnieciskās darbības veikšanu.

VID Finanšu policijas pārvalde norāda, pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūti pierādījumi par Svetlanas pretlikumīgām darbībām - ar nodokli apliekamo darījumu vērtības samazināšanai ar nolūku izvairīties no nodokļu (iedzīvotāju ienākuma nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa) nomaksas.

Iegūto pierādījumu rezultātā papildus jau iepriekš 2008.gadā veiktajam fiziskas personas nodokļu audita uzrēķinam 44,8 tūkstošu latu apmērā, pēc VID Finanšu policijas pārvaldes pieprasījuma, Svetlanai tika veikts papildus nodokļu aprēķins par 2005. un 2006. gadā veikto saimniecisko darbību. Nodokļu aprēķina rezultātā Svetlanas nodokļu parāda pamatsumma tika palielināta par vairāk nekā 100 tūkstošiem latu, kā rezultātā kopējā Svetlanai aprēķinātā nodokļu pamatparāda summa sastāda 154,9 tūkstošus latu.

Kopumā šī gada laikā VID Finanšu policijas pārvalde ir uzsākusi 16 kriminālprocesus par uzņēmējdarbības veikšanu bez reģistrācijas un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, bet kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījusi deviņus kriminālprocesus.