Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

IT nozare līdz 2013.gadam pasaulē radīšot 5,8 miljonus darbavietu

Informācijas tehnoloģiju (IT) nozare nākamo četru gadu laikā pasaulē radīs 5,8 miljonus jaunu darba vietu, liecina tirgus izpētes kompānijas IDC svētdien publiskotais pētījums.

IDC prognozē, ka IT nozare palīdzēs valstīm izkļūt no ekonomiskās lejupslīdes, turpmāko četru gadu laikā radot vairāk nekā 75 000 jaunu uzņēmumu un darba vietu skaitu pasaulē palielinot par 3% gadā.

«Valstīm, kas iedzīvotājiem nodrošina inovācijas un investīcijas infrastruktūrā, izglītībā un prasmju attīstīšanā, globālajā tirgū būs ievērojamas konkurētspējas priekšrocības. Šajā nozīmīgajā ekonomiskās vides izmaiņu laikā inovāciju tehnoloģijām būs nozīmīga loma, lai veicinātu produktivitāti un nodrošinātu jaunu iekšzemes uzņēmumu un augsti kvalificētu darba vietu izveidi, kas stimulēs ekonomikas atveseļošanos un atbalstīs ilgtspējīgu ekonomikas izaugsmi,» norādīja ASV informācijas tehnoloģiju kompānijas «Microsoft Corp.» vadītājs Stīvs Balmers.

Laikā, kad pasaule nonākusi recesijas gūstā, tajā arī vērojams tehnoloģiju uzplaukums, ievērojami attīstot programmatūras, ierīces un interneta pakalpojumus, teikts IDC paziņojumā.

Kompānija prognozē, ka IT nozares izdevumu apjoms pētījuma veiktajās valstīs pieaugs nedaudz vairāk par 3% gadā, kas ir trīs reizes straujāk par iekšzemes kopprodukta (IKP) kāpumu laika periodā no 2009.gada līdz 2013.gadam.

Savukārt investīcijas programmatūru izstrādē pieaugs straujāk par kopējiem IT nozares izdevumiem, palielinoties par 4,8% gadā.

IDC arī norāda, ka aizvien vairāk pieaug tendence lietojumprogrammas piedāvāt kā tiešsaistes pakalpojumus, nevis kā programmatūru, kas tiek iegādāta un uzstādīta mājas vai biroja ierīcēs. Tādējādi tiek ietaupīti līdzekļi, kas var tikt izmantoti jaunu produktu un pakalpojumu izstrādē.

IDC arī uzskata, ka vislielāko ekonomisko labumu no IT nozares attīstības gūs tieši attīstības tirgi.