Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pārdod pili ar senu lāstu

Lielbritānijā, Ziemeļjorkšīras grāfistē, pārdošanai izlikta 400 gadu senā Hovšemhollas (Howsham Hall) pils. Celtne ir pilnībā atjaunota un piemērota dzīvošanai. Tajā ir piecas viesistabas un septiņas guļamistabas. Pārdevēji par šo vēsturisko objektu vēlas saņemt vairāk nekā sešus miljonus sterliņu mārciņu.

Taču Hovšemholla ir interesanta ne tikai ar to. Britu prese daudz lielāku uzmanību velta Kirkhemas leģendai, saskaņā ar kuru pilij uzlikts lāsts. Leģenda vēsta, ka šī grāfu rezidence tika uzcelta 1610. gadā no sagrautā Kirkhemas klostera akmeņiem un koka daļām. Ticīgie to uztvēra kā zaimošanu, un pilij tika uzlikts lāsts: «Visi šīs pils vīriešu kārtas mantinieki ies bojā. Patiesa laime nekad nenāks pār šo dzimtu un tās mantiniekiem.» Tomēr nekustamo īpašumu kompānijas «Savills» pārstāvji mierina potenciālos pircējus, apgalvojot, ka tie ir tikai viduslaiku murgi. Pēdējo 400 gadu laikā pils pārdota četras reizes un neviens no tās īpašniekiem nav sūdzējies par lāstu. Pārdošanu varētu sekmēt arī fakts, ka tad, ja Hovšemholla atrastos nevis Anglijas ziemeļos, bet dienvidos, tās tirgus vērtība būtu vismaz uz pusi lielāka.