Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdis Kalnozols: <i>Back to USSR</i>

Likvidējot Vides departamentu, vienkāršojas būvniecības procesu saskaņošana. Tas nozīmē, ka caur Rīgas domi būs iespējams klusāk un ātrāk izbīdīt celtniecības projektus dabas pamatnēs, kāpu zonās, dabas liegumos, mežos un parkos. Būs vieglāk iegūt koku izciršanas atļaujas.

Zaļās partijas Rīgas Ziemeļu nodaļa iesaka: pirmkārt, ekonomēt uz pašvaldības iepirkumu konkursiem, organizējot tos atklāti un godīgi (neizveidojot konkursu noteikumus konkrētam izpildītājam), tā ieekonomējot vismaz 10% pilsētas līdzekļu.

Otrkārt, Rīgas pilsētas līdzekļus ieguldīt mazos un vidējos iepirkumos, piemēram, pilsētas teritorijas labiekārtošanā, ēku siltuma efektivitātes uzlabošanā, mazos celtniecības pasūtījumos, skolu un pašvaldību ēdināšanā un sakopšanā, transporta pakalpojumos u. c. Atbalstīt vietējo ražotāju izstrādājumu tirdzniecību Rīgā. Tas dotu ekonomikas stimulēšanu un lielākus pilsētas ieņēmumus nodokļu veidā. Tā rezultātā pilsētai nevajadzētu ekonomēt uz tik vitāli svarīgām nozarēm kā vide un izglītība.

Treškārt, daudz efektīvāk Rīgas domes darbu varētu veikt, ja atbildīgās amatpersonas būtu materiāli atbildīgas par pieņemtiem lēmumiem, nevis kā pašlaik, kad lēmumus domes deputāti izskata mēnešiem ilgi, tā «izšķīdinot» atbildību (piemēram, Dienvidu tilta gadījumā nevar atrast vainīgās personas).

Aicinām atcerēties, ka vides jautājumi ir aktuāli visās nozarēs — gan transporta, gan veselības aprūpes, gan attīstības u. c. Piemēram, videi nedraudzīga transporta sistēma noved pie iedzīvotāju paaugstinātas saslimstības ar sirds, asinsvadu un citām slimībām. Ja pilsētas attīstībā neizvirza kā prioritāti vides jautājumus, tad attīstība nevar būt ilgtspējīga.

Zaļās partijas Rīgas pilsētas Ziemeļu nodaļa aicina nevis ekonomēt uz vides jautājumiem, bet veikt pilsētas attīstības politiku, lai mūsu Rīga būtu ekoloģiski vistīrākā pilsētā Eiropā, ar zaļo teritoriju vairāk nekā 50%. Veidot pilsētas saistošo noteikumu politiku, lai unikālo, vēsturisko ēku saimnieki būtu ieinteresēti savus īpašumus, kas ir visas pilsētas lepnums, uzturēt vislabākajā kārtībā. Sakopt rīdzinieku un tūristu atpūtas vietas, lai Rīga būtu interesantākā un sakoptākā pilsēta Eiropā. Lai mūsu transporta sistēma būtu draudzīgākā videi. Atbalstot mūsu zemniekus, Rīgas satiksmei izmantot Latvijas biodegvielu. Attīstīt elektrotransporta un velotransporta satiksmes sistēmu. Attīstīt pilsētu vienmērīgi, lai no rītiem pilsētas centra virzienā un vakarā no centra neveidotos sastrēgumi, tā piesārņojot gaisu. Realizēt Rīgas attīstības plānu 2006. līdz 2018. gadam, kura izstrādāšana izmaksāja vairāk nekā simts tūkstošus latu, kas atzīts par vienu no labākajiem Eiropā, un to bez Vides departamenta līdzdalības nav iespējams realizēt.

Nav jēgas sapelnītai naudai, ja mums nebūs tīras vides, kur dzīvot! Ir izdevīgāk šodien iztērēt vides jautājumu risināšanai dažus tūkstošus, nevis nākotnē tērēt simtus tūkstošus vides problēmu seku likvidēšanai.

Valdis Kalnozols, uzņēmējs, bijušais Rīgas domes Vides komitejas priekšsēdētājs
Edgars Tavars, uzņēmējs
Zaļās partijas Rīgas Ziemeļu nodaļas biedri