Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Z torņu» būvniecību plāno atsākt tuvāko mēnešu laikā

Augstceltņu kompleksa «Z torņi» būvniecību plānots atsākt tuvāko mēnešu laikā,  pastāstīja SIA «Z Towers» pārstāve Elīna Grīnberga.

Augstceltņu kompleksā, kas top Daugavgrīvas ielā 9, Zunda kanāla kreisajā krastā iepretim Preses namam, pašlaik tiek veikta kvalitātes pārbaude, norādīja Grīnberga.

«Vēl kādu laiku tiks veiktas kvalitātes pārbaudes, un pēc tam varēs atsākt būvniecību. Tas notiks tuvāko mēnešu laikā,» solīja Grīnberga.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti šodien atbalstīja SIA «Z Towers» lūgumu iznomāt 794 kvadrātmetrus lielu zemesgabalu Daugavgrīvas ielā celtniecības konteineru izvietošanai, piebraukšanas ceļa izbūvei, kā arī autostāvvietas vajadzībām.

Kā ziņots, augstceltņu kompleksu «Z torņi» ekspluatācijā bija plānots nodot 2010.gada pirmajā ceturksnī, bet šā gada sākumā tā būvniecība tika apturēta, skaidrojot to ar «tehnoloģisko pārtraukumu».

Sākot virszemes būvniecības posmu, noskaidrojies, ka nepieciešama labāka detalizēto risinājumu un tehnoloģiju sagatavošana. To gaitā tikšot veikta sarežģītas kāpjošo veidņu sistēmas izstrāde un uzstādīšana, kā arī komplicētu iekšējo inženiertīklu sistēmu integrācija projektā.

«Z Towers» komplekss ietvers A un VIP klases birojus, vairākas konferenču zāles, biznesa centru, luksusa klases «Sheraton» viesnīcu, veikalus, restorānus, kafejnīcas, skaistumkopšanas salonus, SPA centru un sporta klubu, četru stāvu pazemes autostāvvietu, kā arī helikopteru nosēšanās laukumu uz biroju torņa jumta.

Kompleksa būvniecība tika sākta 2006.gada augustā. Projekta realizācija notiek divās kārtās. Pirmajā kārtā tika veikti vērienīgi nulles cikla darbi. Otrajā kārtā notiks abu torņu un fasādes celtniecība. Viens tornis būs 29, bet otrs - 30 stāvu augsts.

«Z torņu» būvniecības pasūtītājs ir SIA «Z Towers» (iepriekš - SIA «Vertikālā pasaule»), bet būvuzņēmējs - Austrijas celtniecības kompānija «Strabag».

SIA «Z Towers» ir «S.P.I Group» meitasuzņēmums. 2006.gadā «S.P.I Group» iegādājās SIA «Vertikālā pasaule», kas bija šī projekta sākotnējā autore. 2007.gadā SIA «Vertikālā pasaule» tika pārdēvēta par «Z Towers».