Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zviedrijas centrālās bankas šefs nav satraukts par situāciju Latvijā

Zviedrijas ekonomiku un banku sektora darbību nevar būtiski ietekmēt krīzes radītās problēmas Latvijā, pirmdien paziņojis Zviedrijas centrālās bankas vadītājs Stefans Ingvess.

«Es neesmu satraukts,» Zviedrijas centrālās bankas vadītājs sacījis Starptautiskā Valūtas fonda sanāksmē Stambulā, ziņo «Reuters».

Viņš sacīja, ka Latvijas ekonomika, salīdzinot ar Zviedrijas apmēriem, ir visnotaļ maza. Ja rastos kādas problēmas, Zviedrijas ekonomika netiktu smagi iedragāta.

Zviedrijas banku zaudējumi Latvijā ir ievērojami, taču bankas situāciju pārvaldot.

Runājot par budžeta samazinājumu, bankas vadītājs atzīmēja, ka Latvijai ir vienošanās ar Starptautisko Valūtas fondu, kas noteikti jāpilda.

Jau ziņots, ka Zviedrijas finanšu ministrs Andešs Borjs svētdien pavēstīja, ka Latvijai ir jāpilda savs solījums nākamgad samazināt budžeta izdevumus par 500 miljoniem latu, norādot, ka starptautiskās sabiedrības pacietības mēram attiecībā uz Latviju ir savas robežas.

«Viņi izteica stingru politisku solījumu īstenot ļoti atbildīgu fiskālo politiku,» Stambulā notiekošajā Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) ikgadējā sanāksmē žurnālistiem pavēstīja Borjs. «Viņiem 2010.gada budžetā ir jābūt atbildīgai fiskālajai politikai. Starptautiskās sabiedrības pacietība pret latviešiem ir ierobežota, tāpēc viņiem ir jārīkojas ļoti, ļoti atbildīgi.»

Valdība sestdien ārkārtas sēdē panāca vienošanos vairākos būtiskos jautājumos, līdz ar to tiks uzsākts tehniskais nākamā gada budžeta sagatavošanas darbs.

Pēc premjera Valda Dombrovska (JL) teiktā indikatīvi nākamā gada budžeta izdevumi tiks mazināti par 225 miljoniem latu, bet papildus ieņēmumi no nodokļu politika izmaiņām tiek plānoti 100 miljonu latu apmērā.