Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Swedbank» prezidents apliecina bankas ilgtermiņa intereses Latvijas tirgū

Pirmdien tikšanās laikā ar ekonomikas ministru Arti Kamparu (JL) «Swedbank» prezidents Maikls Volfs apliecinājis bankas ilgtermiņa intereses Latvijas tirgū, aģentūru LETA informēja ministra preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Volfs uzsvēris, ka «Swedbank» ir ieinteresēta, lai Baltijas valstu ekonomikas pēc iespējas ātrāk atveseļotos un atsāktos to izaugsme, jo bankai esot ilgtermiņa intereses strādāt Baltijas valstu tirgū, tostarp Latvijā.

«Mēs joprojām fundamentāli ticam Baltijas valstu nākotnei un vēlamies piedalīties Baltijas valstu ekonomikas ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanā, tāpēc mēs vēlamies jums palīdzēt un piedāvājam arī savu pieredzi un zināšanas,» uzsvēra «Swedbank» prezidents.

Pašlaik banka koncentrējas uz problemātisko kredītu jautājumu risināšanu, tomēr tai pašā laikā Volfs apliecinājis, ka «Swedbank» turpina arī biznesa kreditēšanu Baltijas valstīs.

Saskaņā ar viņa teikto banka joprojām ir gatava kreditēt labus projektus, sevišķi uz eksportu orientētus, bet galvenais izaicinājums gan bankai, gan komersantam esot rast līdzsvaru starp uzņēmēja gaidām un bankas vēlēšanos kreditēt projektu. Projektus bankas vērtē gan pēc to ilgtermiņa perspektīvas, gan pēc uzņēmēja spējas atdot aizdotos līdzekļus.

«Swedbank» velētos, lai tiktu piedāvāti vairāk patiešām labi projekti, ko tā labprāt atbalstītu. Tāpat banka būtu gatava piedāvāt arī jaunas programmas, kas būtu orientētas uz mikro un mazo uzņēmumu kreditēšanu un jaunu uzņēmumu kreditēšanu, kā arī īstenot sabiedrības izglītošanas programmas par uzņēmējdarbību.

Savukārt ekonomikas ministrs atzinīgi novērtēja «Swedbank» ieceres un pauda tām pilnīgu atbalstu, norādot, ka bankas iniciatīvas veidot īpašas programmas tikšot atbalstītas, jo tas sakrīt ar Latvijas plāniem panākt ekonomisko attīstību, veicinot mikro un mazās uzņēmējdarbības attīstību valstī.

Tāpat Kampars tikšanās laikā uzsvēra, ka pēdējo 2-3 mēnešu laikā situācija Latvijas ekonomikā ir stabilizējusies, pateicoties gan ārējiem faktoriem, gan arī valdības īstenotai politikai ekonomikas stabilizācijai un nākotnes izaugsmei.

Ministrs atzina, ka pašlaik lielākie izaicinājumi valdībai ir valsts budžeta 2010.gadam pieņemšana, sociālās stabilitātes nodrošināšana un nodarbinātības veicināšana, savukārt ekonomikas atlabšanai, sevišķi eksporta nozarēm, būtisks nosacījums ir banku kreditēšanas atjaunošana.

Kā ziņots, 5. un 6.oktobrī, ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) atrodas darba vizītē Stokholmā.

Pirmdien ministrs piedalījās arī Baltijas attīstības forumā. Savukārt otrdien Kampars apmeklēs «Soderenergi» koģenerācijas staciju un «Hammarby Sjöstad» ekopilsētu.

Tāpat otrdien ekonomikas ministrs piedalīsies Latvijas investīciju forumā, kurā piedalīsies Latvijas uzņēmēji un Latvijā jau investējoši Zviedrijas uzņēmēji, lai informētu citus uzņēmējus par investīciju iespējām Latvijā.