Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Liepājas politiķim Fonteinam draud sods par sīko huligānismu

Pret Liepājas domes deputātu Stīnu Lorensu, kas plašāk pazīstams kā mūziķis Luijs Fonteins, par lamāšanos augustā notikušajā domes sēdē sākta administratīvā lietvedība, aģentūrai BNS pavēstīja deputāts.

Liepājas pašvaldības policija pret Fonteinu sākusi lietvedību par sīko huligānismu - lamāšanos ar necenzētiem vārdiem sabiedriskās vietās. Par šādu pārkāpumu var uzlikt naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm. Deputātam 13.oktobrī jāierodas policijā uz lietas izskatīšanu, pastāstīja Fonteins.

Lietvedība sākta pēc Liepājas domes deputāta Oskara Zīda (Liepājas partija) iesnieguma. Zīds jau iepriekš pauda sašutumu par šādu Fonteina rīcību un pieprasīja, lai viņš publiski atvainojas. Paskaidrojumi saistībā ar šo incidentu uzklausīti arī no citiem Liepājas domes deputātiem, informēja pašvaldības policija.

Jau vēstīts, ka 13.augusta Liepājas domes sēdē Fonteins rupji nolamāja Sesku un demonstratīvi pameta domes sēdi.

Fonteina sašutumu izraisīja sēdes darba kārtībā iekļautais jautājums par pašvaldības komisiju locekļu iecelšanu. Lorenss vēlējās iepazīties ar katra pretendenta dzīves gājumu un izglītību, taču Sesks norādīja, ka šis cilvēku skaits ir ļoti liels un šajā sēdē izpildīt šo lūgumu nav iespējams.

Uz to Fonteins skaļi aizcirta savu portatīvo datoru, nolamāja Sesku ļoti rupjiem vārdiem angļu valodā un demonstratīvi pameta sēdi.

Sesks un vairāki citi deputāti aģentūrai BNS pauda aizdomas, ka Fonteins bijis alkohola reibumā.

Kad kolorītais domnieks pameta sēdi, citi viņa kolēģi bija sašutuši par šādu rīcību, un Sesks rosināja, ka pašvaldībai jāpadomā par ētikas standartu izstrādāšanu, lai šādi gadījumi neatkārtotos.

Fonteina ievēlēšana Liepājas domē ir lielākais pārsteigums vietējās pašvaldības vēlēšanās. Viņš vēlēšanās piedalījās partijas «Sabiedrība citai politikai» sarakstā kā pēdējais kandidāts.

Luijs Fonteins, īstajā vārdā Stēns Lorenss, ir 37 gadus vecs, dzimis Dānijā, viņa sieva ir latviete, un viņam ir pieci bērni.

http://www.sheriffontaine.lv/