Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

BDA organizē bezmaksas apmācības bezdarba riskam pakļautajiem

No šā gada oktobra Baltijas Datoru akadēmija (BDA) sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) sākusi jaunu Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētu preventīvo  bezdarba samazināšanas pasākumu «Profesionāla apmācība bezdarba riskam pakļautām personām», portālu «Apollo» informēja uzņēmumā «Lattelecom».

Projekta ietvaros interesenti varēs pilnveidot savas profesionālās prasmes un iemaņas, kā arī iegūt profesionālo kvalifikāciju apmeklējot BDA organizētās sertificētās bezmaksas apmācības.

Apmācību laikā dalībnieki saņems stipendiju 70 latu apmērā, kā arī apmācības noslēdzot, apliecību par profesionālās pilnveides izglītību. Savukārt  BDA programmas dalībniekiem piedāvās iespēju kārtot starptautiski atzītu sertifikācijas eksāmenu, kas ļauts to ieguvējiem pretendēt uz darbu ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropas Savienībā.

«Šādu apmācību nepieciešamību nosaka divi būtiski faktori. Pirmkārt, informācijas tehnoloģijas un to sniegtās iespējas šobrīd tiek izmantotas ļoti plaši, tāpēc darba devējiem ir nepieciešams, lai darbinieks  varētu pilnībā izmantot  modernās tehnoloģijas un nodrošinātu ātru atdevi no ieguldījuma šajās tehnoloģijās. Kā otro iemeslu saskatu to, ka šobrīd ir izaugusi jau trešā interneta lietotāju paaudze un pirmajām divām ir nepieciešams papildināt savas zināšanas, lai darba tirgū justos pārliecināti, stabili un konkurētspējīgi,» uzver Baltijas Datoru Akadēmijas valdes priekšsēdētāja Nadežda Semjonova.

Projekta mērķis ir sniegt atbalstu bezdarba riskam pakļautām komersanta nodarbinātām personām visā Latvijas teritorijā, kurām ir samazināts darba laiks, samazinoties darba apjomam ekonomiskās krīzes vai globalizācijas faktoru ietekmē, un ilgtspējīgas darba vietas saglabāšanai nepieciešama ar darba devēja profesionālo darbību saistīta profesionālā apmācība.

Lai piereģistrētos apmācībām un saņemtu kuponu, pretendentam ir jāierodas jebkurā no 28 NVA filiālēm, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu un darba devēja apliecinājumu. Apmācībām var pieteikties persona, kas atrodas darba tiesiskajās attiecībās, ir sasniegusi 25 gadu vecumu un ir saņēmusi karjeras konsultanta (NVA) atzinumu, kas apliecina nepieciešamību iesaistīties konkrētās izglītības programmas apguvē, lai celtu konkurētspēju darba tirgū, un izglītības iestāde šo personu atzinusi par piemērotu konkrētās izglītības programmas apguvei.

BDA kā lielākais apmācību uzņēmums Baltijā, kas nodrošina plašas IT profesionālu apmācības atbilstoši starptautiskiem standartiem, šobrīd ir sagatavojis četras profesionālās pilnveides programmas. Datorlietošanas pamati, projektu vadība, veselības aprūpē strādājošo apmācība padziļinātās vispārīgās informācijas tehnoloģiju prasmēs, kā arī datoru lietošanas apmācības programmu bibliotekāriem.