Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdībā joprojām nav vienprātības par vienotu atalgojuma sistēmu

Valdība joprojām nespēj panākt vienprātību jautājumā par vienotu atalgojuma sistēmu valsts pārvaldē.

Kā informēja premjers Valdis Dombrovskis (JL), šis jautājums vēlreiz tiks virzīts izskatīšanai valdošās koalīcijas partiju sanāksmē. Ministru prezidents atzina, ka šis ir jautājums, par kuru visi vēlas debatēt, kā rezultātā virzība uz priekšu ir ļoti lēna.

Noprotams, ka valdībā izskanējuši priekšlikumi atteikties no iepriekš atbalstītā principa par augstāko algu valsts pārvaldē noteikt prezidenta atalgojumu.

Valdība 29.septembrī konceptuāli vienojās, ka augstākais atalgojums valsts pārvaldē turpmāk varēs būt Valsts prezidentam - 2208 lati. Šo summu tika nolemts noteikt par augstāko iespējamo atalgojuma robežu valsts pārvaldē strādājošajiem.

Vienlaikus valdība izlēma par vēl vienas atalgojuma skalas veidošanu, kas attiektos uz ministriju centrālo aparātu darbiniekiem. Šajā skalā augstākais iespējamais atalgojums tiks noteikts 1900 lati, un, visticamāk, attieksies uz ministriju valsts sekretāriem.

Arī pašvaldībās strādājošo atalgojums tiks iekļauts vienotajā sistēmā un nevarēs pārsniegt Valsts prezidenta algu. Tāpat, piemēram, grāmatveža atalgojums pašvaldībās nevarēs būtu atšķirīgs no valsts pārvaldē strādājoša grāmatveža atalgojuma.

Kopējā atalgojuma sistēmā netiks iekļauta Latvijas Banka. Tāpat, ņemot vērā starptautisko aizdevēju lūgumu, sistēma neattieksies uz Finanšu un kapitāla tirgus komisiju.

Speciāli valdības noteikumi tiks izdoti arī attiecībā uz lielajiem valsts uzņēmumiem, kur arī plānots regulēt vadības atalgojumu.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) jau iepriekš norādījis, ka atbalsta Valsts prezidenta atalgojuma noteikšanu par augstāko valsts pārvaldē. FM sagatavotajā likumā tika piedāvāti divi iespējamie varianti augstākajam atalgojumam - vai nu prezidenta alga 2208 lati, vai arī premjera atalgojums 1908 lati.